Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Wstępny kalendarz startów III sezonu SNS

opublikowano: 12 października 2011 autor: Tomasz Hucał
Wiemy coraz więcej o rozpoczynającym się w grudniu 2011 roku trzecim sezonie Salomon Nordic Sunday. Został już opracowany projekt kalendarza startów w SNS-ie w Jakuszycach. Znana też jest data XXXIII Biegu Gwarków, który od ubiegłego sezonu zaliczany jest do klasyfikacji SNS-a.

Jak zapowiadaliśmy wcześniej, SNS zaczyna się 18 grudnia 2011 roku w Jakuszycach. Kolejny termin, także zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami – 15 stycznia 2012. Ale tu mała zmiana. Będzie to Bieg Tysiąclecia. Bieg bez Granic z Harrachova – 22 stycznia. Tydzień później – 29 stycznia Bieg Gwarków w Andrzejówce w Rybnicy Leśnej niedaleko Wałbrzycha. Kolejny termin to 5 lutego i już oczekiwany test tras Pucharu Świata, w ramach Salomon Nordic Sunday. I jeszcze trzy starty w Jakuszycach: 26 lutego, 11 marca oraz 18 marca – to termin zakończenia cyklu, połączony z finałem Mistrzostw Polski Amatorów.

Cały czas trwają rozmowy dotyczące zgrania kalendarza SNS z imprezami Mistrzostw Polski Amatorów. Także do rozpiski startów w ramach trzeciego sezonu SNS dojdzie jeszcze kilka imprez z MPA.

zaktualizowano środa, 07 grudnia 2011 21:59
Oceń artykuł
(0 głosów)
Tomasz Hucał

Tomasz Hucał

Tomasz Hucał. Były dziennikarz Gazety Lubuskiej,  wcześniej pracował m.in. w Gazecie Wrocławskiej i Słowie Polskim. Niespełniony sportowiec - amator. W szkole średniej przeciętny dyskobol, bez sukcesów. Od 2008 roku zakochany w biegówkach (w żonie kocha się trochę dłużej). Ma za sobą trzy starty w Biegu Piastów na 26 km CT, jeden na 10 km CT oraz kilkanaście startów w cyklu Salomon Nordic Sunday. Poza nartami jego ulubione sporty to koszykówka i kolarstwo. Właściciel małej firmy, spiker sportowy, konferansjer, kierownik obiektów sportowych Arena Żagań.

Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Brak postów do publikacji.

lubią nas