Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Gunde Svan: Człowiek orkiestra

niedziela, 21 lipca 2013 w Ludzie
Nie ma takiej rzeczy, której Gunde by nie spróbował. Oprócz seryjnego wygrywania zawodów narciarskich, był także gwiazdą telewizji, rajdowcem, działaczem czy trenerem. Jego medale i sława sprzed lat otwierają mu każdą drogę - ikonom takim, jak Svan po prostu się nie odmawia.

Józef Łuszczek: Życie pełne kontrastów

niedziela, 14 lipca 2013 w Ludzie
W latach 70. jeden z najlepszych zawodników na świecie, obecnie żyje z głodowej renty. Utalentowany biegacz o niespotykanej wydolności, który równie szybko wzniósł się na szczyt kariery, jak z niego spadł. Pierwszy polski Mistrz Świata i jak dotąd jedyny w męskim narciarstwie biegowym.

Jan Staszel: pierwszy polski biegacz z medalem MŚ

niedziela, 07 lipca 2013 w Ludzie
Anonimowy dla narciarskiego świata, zapomniany w narciarskiej Polsce. Niesłusznie - historyczny brązowy medal z Falun pozwala nadać mu miano polskiej ikony narciarstwa biegowego. Oto krótka historia Jana Staszela.

Raisa Smietanina: Wiek nie ma znaczenia

niedziela, 30 czerwca 2013 w Ludzie
Wzięła udział w pięciu kolejnych Igrzyskach Olimpijskich. Łącznie przywiozła z nich aż 10 krążków, z czego ostatni - złoty - z Albertville. Smietanina to żywa historia olimpizmu i człowiek, który marzenia przekuwał w rzeczywistość.

Akpedje-Viossi Madja: ostatni będą pierwszymi

niedziela, 23 czerwca 2013 w Ludzie
Choć karierę rozpoczął w grudniu, w lutym wziął udział w Mistrzostwach Świata. Zachęcony niemałym zainteresowaniem zapowiedział start na Igrzyskach w Soczi. Oto opowieść o pierwszym Togijczyku na nartach - Akpedje-Viossi Madjy.

Justyna Kowalczyk: Ambasador polskich biegówek

niedziela, 16 czerwca 2013 w Ludzie
Zawsze uparta i pewna siebie. Kiedyś uznała, że aby postawić na biegi, musi zostać najpierw Mistrzynią Polski. Udało się prawie od razu i od tamtej pory jej życie kręci się wokół dwóch desek. Ubogi wówczas narciarsko kraj wypuścił na świat jedną z najlepszych zawodniczek w historii.

Marit Bjoergen: Ikona czy manipulantka?

niedziela, 09 czerwca 2013 w Ludzie
Jedni jej nie lubią, inni natomiast kochają. Ci drudzy to Norwegowie, wśród pierwszych znajduje się duże grono kibiców z Polski. Znakomita biegaczka czy zwykła oszustka? Pod lupą Marit Bjoergen.

Thomas Wassberg: zawodnik, który zmienił przepisy

niedziela, 02 czerwca 2013 w Ludzie
Narodowość? Szwecja. Tytuły? Czterokrotny Mistrz Olimpijski i czterokrotny Mistrz Świata. Czego dokonał? Tu odpowiedź nie będzie już tak krótka - oto historia Thomasa Wassberga, zawodnika, który swoim wyczynem zmienił przepisy biegów narciarskich.

Stefania Belmondo: włoski tytan pracy

niedziela, 26 maja 2013 w Ludzie
Ikona włoskiego sportu. Słynąca z surowości i reżimu treningowego zdobyła wszystko, co było do wzięcia. Z dziesięcioma medalami Igrzysk i trzynastoma „pudłami" Mistrzostw Świata Belmondo uznaje się za jedną z najbardziej utytułowanych biegaczek w historii.

Bjørn Dæhlie: Wybitny narciarz, pomysłowy biznesmen

niedziela, 19 maja 2013 w Ludzie
Jest pisarzem. I to bardzo nietuzinkowym - mimo, iż pisał bez pióra, to swoimi występami na trasach biegowych stworzył piękny rozdział w historii sportu. Dwanaście medali olimpijskich, siedemnaście razy na podium Mistrzostw Świata. „Najlepszy narciarz w historii" - mówią specjaliści. Czy mają rację?
Strona 3 z 4

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas