Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Beskid Żywiecki: rusza autobus dowożący na trasy w Korbielowie

opublikowano: 12 stycznia 2019 autor: Łucja Łukaszczyk

Beskid Żywiecki: rusza autobus dowożący na trasy w Korbielowie

Stowarzyszenie Kolej Beskidzka
Piękna zima sprzyja nowym trasom biegowym i backcountry w Beskidzie Żywieckim. Od soboty 12 stycznia Gmina Jeleśnia uruchamia też specjalne połączenie autobusowe, które będzie dowozić biegaczy z dworca PKP w Jeleśni na trasę w Korbielowie.

Autobus, będzie czekał przy stacji PKP w Jeleśni na przyjazd pociągów z Warszawy, Katowic, Żywca i Zakopanego, by po około 15 minutach wyruszyć w kierunku oddalonego o 8 km Korbielowa i dalej aż do stoku narciarskiego Pilsko.

– Jest to połączenie specjalnie dla turystów i autobus będzie czekał, nawet jeśli będą opoźnienia w kursowaniu pociągów. To pierwsza tego typu inicjatywa w Gminie Jeleśnia. Ma być ułatwieniem dla wszystkich turystów, chcących spędzić w naszej gminie czas, wybrać się na biegówki lub na stok Pilska – mówi Anna Czubak z Działu Promocji i Reklamy w jeleśniańskim urzędzie gminy.

Warto podkreślić, że połączenie autobusowe powstaje dzięki staraniom pani wójt Anny Wasilewskiej oraz Stowarzyszenia „Kolej Beskidzka", które opracowało bardzo czytelny i wygodny do korzystania rozkład jazdy dedykowanej komunikacji autobusowej.

Korbielów

Odjazdy skomunikowane z pociągami

I tak ze stacji PKP w Jeleśni autobus do Korbielowa będzie odjeżdżał codziennie o 11:15 i 17:15, a w weekendy dodatkowo o 8:25. W drogę powrotną będzie można wyruszyć o 10:30 i 16:30, a w soboty i niedziele także o 18:40. Na dodatkowy kurs będziemy mogli liczyć również podczas ferii w województwie śląskim (22–24 lutego) od poniedziałku do piątku. Bus będzie wyruszał na trasy o 9.05, powrót zaplanowany został na 18.40. Autobus na stacji PKP Jeleśnia będzie pojawiał się zawsze około 20 minut przed odjazdem pociągu.

Przypomnijmy, że trasy w Korbielowie i Sopotni Małej powstały dzięki współpracy Urzędu Gminy Jeleśnia i dyrektora Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Korbielowie. (Więcej w artykule W Beskidzie Żywieckim powstaną trasy na biegówki i backcountry) 1,5 km pętelka w niemal samym centrum Korbielowa jest ratrakowana, znajduje się przy niej wypożyczalnia biegówek oraz wiata z ławeczkami, gdzie można zostawić cieplejsze rzeczy lub odpocząć.

Rozkład Jazdy Stowarzyszenie Kolej Beskidzka

zaktualizowano piątek, 11 stycznia 2019 19:45
Oceń artykuł
(2 głosów)
Łucja Łukaszczyk

Łucja Łukaszczyk

Dziennikarka, copywriterka i PR-owiec. Nie wyobraża sobie zimy bez biegówek i wędrówek na nartach backcountry. Od 2013 roku popularyzuje te zimowe aktywności w mediach podróżniczych i sportowych, a na www.biegowkipodtatrami.pl opisuje trasy po polskiej i słowackiej stronie Tatr.

Strona www: www.lucjalukaszczyk.pl
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas