Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Beskid Żywiecki: rusza autobus dowożący na trasy w Korbielowie

opublikowano: 12 stycznia 2019 autor: Łucja Łukaszczyk

Beskid Żywiecki: rusza autobus dowożący na trasy w Korbielowie

Stowarzyszenie Kolej Beskidzka
Piękna zima sprzyja nowym trasom biegowym i backcountry w Beskidzie Żywieckim. Od soboty 12 stycznia Gmina Jeleśnia uruchamia też specjalne połączenie autobusowe, które będzie dowozić biegaczy z dworca PKP w Jeleśni na trasę w Korbielowie.

Autobus, będzie czekał przy stacji PKP w Jeleśni na przyjazd pociągów z Warszawy, Katowic, Żywca i Zakopanego, by po około 15 minutach wyruszyć w kierunku oddalonego o 8 km Korbielowa i dalej aż do stoku narciarskiego Pilsko.

– Jest to połączenie specjalnie dla turystów i autobus będzie czekał, nawet jeśli będą opoźnienia w kursowaniu pociągów. To pierwsza tego typu inicjatywa w Gminie Jeleśnia. Ma być ułatwieniem dla wszystkich turystów, chcących spędzić w naszej gminie czas, wybrać się na biegówki lub na stok Pilska – mówi Anna Czubak z Działu Promocji i Reklamy w jeleśniańskim urzędzie gminy.

Warto podkreślić, że połączenie autobusowe powstaje dzięki staraniom pani wójt Anny Wasilewskiej oraz Stowarzyszenia „Kolej Beskidzka", które opracowało bardzo czytelny i wygodny do korzystania rozkład jazdy dedykowanej komunikacji autobusowej.

Korbielów

Odjazdy skomunikowane z pociągami

I tak ze stacji PKP w Jeleśni autobus do Korbielowa będzie odjeżdżał codziennie o 11:15 i 17:15, a w weekendy dodatkowo o 8:25. W drogę powrotną będzie można wyruszyć o 10:30 i 16:30, a w soboty i niedziele także o 18:40. Na dodatkowy kurs będziemy mogli liczyć również podczas ferii w województwie śląskim (22–24 lutego) od poniedziałku do piątku. Bus będzie wyruszał na trasy o 9.05, powrót zaplanowany został na 18.40. Autobus na stacji PKP Jeleśnia będzie pojawiał się zawsze około 20 minut przed odjazdem pociągu.

Przypomnijmy, że trasy w Korbielowie i Sopotni Małej powstały dzięki współpracy Urzędu Gminy Jeleśnia i dyrektora Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Korbielowie. (Więcej w artykule W Beskidzie Żywieckim powstaną trasy na biegówki i backcountry) 1,5 km pętelka w niemal samym centrum Korbielowa jest ratrakowana, znajduje się przy niej wypożyczalnia biegówek oraz wiata z ławeczkami, gdzie można zostawić cieplejsze rzeczy lub odpocząć.

Rozkład Jazdy Stowarzyszenie Kolej Beskidzka

zaktualizowano piątek, 11 stycznia 2019 19:45
Oceń artykuł
(2 głosów)
Łucja Łukaszczyk

Łucja Łukaszczyk

Dziennikarka, copywriterka i PR-owiec. Nie wyobraża sobie zimy bez biegówek i wędrówek na nartach backcountry. Od 2013 roku popularyzuje te zimowe aktywności w mediach podróżniczych i sportowych, a na www.biegowkipodtatrami.pl opisuje trasy po polskiej i słowackiej stronie Tatr.

Strona www: www.lucjalukaszczyk.pl
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

3 dni temu
Szklarz dodał(a) nowe wydarzenie XII Bieg Podhalański
03:03
2 tygodnie temu
Redakcja dodał(a) nowe wydarzenie Ultrabiel
Sty 23
Redakcja dodał(a) nowe wydarzenie 36. Bieszczadzki Bieg Lotników
Sty 23
Redakcja dodał(a) nowe wydarzenie XII Bieg Podhalański
Sty 23
Więcej

Brak postów do publikacji.

lubią nas