Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Czy wraca do nas zima w wersji 2.0 ?

opublikowano: 12 stycznia 2014 autor: Redakcja
W sezonie 2013/14 jedną zimę już mieliśmy - w grudniu. Później przyszło do nas przedwiośnie z dodatnimi temperaturami. Dzisiejszej nocy w górach spadło do 10 cm śniegu. Czy po raz drugi przyjdzie do nas zima?

Tak wyglądały Jakuszyce 12.01.2014 przed południem.

Jakuszyce

W ostatniej dobie w Jakuszycach spadło około 7 cm śniegu. To zdecydowanie poprawiło warunki w miejscach, gdzie wciąż jeszcze leżał śnieg. Trasy turystyczne nie są obecnie przygotowywane. Raz, że śniegu wciąż mało, a dwa, że wszystkie siły gospodarza Polany Jakuszyckiej - Stowarzyszenia Biegu Piastów skierowane są na przygotowania do biegów Pucharu Świata, które w tym miejscu odbędą się już w najbliższy weekend 18 i 19 stycznia.

 

Kościelisko

U podnóża Tatr od nocy z soboty na niedzielę spadło 5 do 7 cm śniegu. - Jutro spróbujemy przygotować trasę skuterem, być może będzie już można biegać - mówi Daniel Gąsienica prowadzący wypożyczalnię przy trasach w Kościelisku.

Kotlina Kłodzka

W górnych partiach Zieleńca w Górach Orlickich spadło od 2 do 3 cm śniegu. Bieganie możliwe jest wyłącznie w najwyższych partiach gór w okolicy Velkiej Deštnej. - Żeby pobiegać na nartach trzeba dużo poświęcenia. Należy wjechać wyciągiem z Zieleńca na górę. Później czeka nas piesza wędrówka w okolice szczytu Velká Deštná. Tam staram się biegać trzy, cztery razy w tygodniu - mówi Radek Szwade ze Szczytnej w Kotlinie Kłodzkiej, m.in. dwukrotny zwycięzca Biegu Gwarków.

Prognozy

Prognozy są dla narciarzy pomyślne. Kolejne opady w górach zapowiadane są już na wtorek. Wygląda na to, że zima do nas już wraca !

zaktualizowano niedziela, 12 stycznia 2014 21:14
Oceń artykuł
(2 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas