Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Jakuszyce bardziej do biegania, mniej do startowania

opublikowano: 24 października 2016 autor: Redakcja

Trasy w Górach Izerskich mają być weekendy dostępne nie tylko dla startujących

Trasy w Górach Izerskich mają być weekendy dostępne nie tylko dla startujących
Stowarzyszenie Bieg Piastów zamierza ograniczyć liczbę organizowanych zawodów, by Polana Jakuszycka, jak też pozostałe trasy biegowe w Górach Izerskich, były od nadchodzącej zimy dostępne w weekendy dla każdego biegacza.

- Trasy powinny być dostępne dla jak najszerszego grona biegaczy, niezależnie od tego, czy to wyczynowcy, ambitni amatorzy o zacięciu sportowym, czy turyści. Nie byłoby dobrze, gdyby co weekend w Jakuszycach przy frekwencji około 2-3 tysięcy biegających spora część przygotowanych tras była zamknięta z powodu zawodów. W rywalizacji, z wyjątkiem samego Biegu Piastów, uczestniczy dwieście-trzysta osób. Gdy nie będzie zawodów, wszystkie trasy będą otwarte, ścigacze też znajdą przecież dla siebie miejsce - tłumaczy Leszek Kosiorowski ze Stowarzyszenia Bieg Piastów.

W kalendarzu zawodów na sezon 2016/17 widzimy wyraźne ograniczenie liczby imprez. Zrezygnowano m.in. z debiutującego poprzedniej zimy cyklu dla początkujących biegaczy 3-6-9. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, w tym sezonie nie będą odbywały się także biegi cyklu Salomon Nordic Sunday.

Zmniejszenie liczby zawodów nie oznacza, że amatorzy ścigania nie będą mieli gdzie rywalizować. W kalendarzu pozostają m.in. cykl 5-10-15, Jakuszycka 7-ka - Bieg Tylko dla Kobiet i różne biegi Festiwalu Narciarstwa Biegowego rozpoczynającego się w ostatni weekend lutego i trwającego przez tydzień do Biegu Piastów.

- Praca przy dużej liczbie zawodów odbywających się w każde dwa dni zimowych weekendów była bardzo wyczerpująca dla pracowników i współpracowników Stowarzyszenia, których liczba jest bardzo ograniczona. Na koniec sezonu przy organizacji najważniejszej imprezy dla całego środowiska - Biegu Piastów - często pozostawały w nas resztki sił. Od tego roku chcemy z entuzjazmem i energią skupić się przede wszystkim na Biegu Piastów - imprezie dzięki której i dla której powstało Stowarzyszenie - wyjaśnia Kosiorowski.

Miejmy nadzieję, że zima będzie łaskawa dla biegaczy i opiekunów tras w całej Polsce, a narciarze głodni rywalizacji będą mieli okazję do współzawodnictwa sportowego w różnych miejscach naszego kraju, gdzie niemal co tydzień organizowane są zawody.

Harmonogram zawodów na Polanie Jakuszyckiej i innych miejscach kraju w zimie 2017 roku znajdziecie w naszym kalendarzu biegów narciarskich.

zaktualizowano poniedziałek, 24 października 2016 15:37
Oceń artykuł
(1 głos)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas