Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Mogielica: opłaty i zmiany na trasach

opublikowano: 04 stycznia 2020 autor: Łucja Łukaszczyk

Mogielica: opłaty i zmiany na trasach

Trasy Biegowe Mogielica - serwis informacyjny
Od 1 stycznia 2020 r. popularne trasy biegowe w rejonie Mogielicy w Małopolsce funkcjonują na innych warunkach. Nie ma już trasy Zalesie, a wypożyczenie sprzętu jest płatne.

Informacja o opłatach za wypożyczenie sprzętu pojawiła się na stronie trasymogielica.pl pod koniec 2019 r. roku. Można tam przeczytać też wypowiedź starosty limanowskiego Mieczysława Drugi, który zapowiedział, że „w miarę dalszego rozwoju infrastruktury technicznej w cenniku pojawi się także opłata za wejście na trasy".

Na razie korzystanie z tras pozostaje bezpłatne, ale zmieniają się zasady ich przygotowania:

  • Trasa Zalesie (5,5 km), która służyła przede wszystko początkującym, nie będzie już przygotowywana.
  • Trasa Mogielica (21 km) będzie przygotowywana, ale nacisk zostaje położony na pierwsze 6 km. „Naszym priorytetem jest pierwsze 6 kilometrów od parkingu na „Wyrębiskach". Ten odcinek będzie przygotowywany najczęściej. Jeśli będzie taka potrzeba i odpowiednie warunki to nawet codziennie. Pozostała część trasy od „Przełęczy Przysłopek" do „Krzyża Partyzanckiego" (od 6 km do 20,5 km trasy) będzie przygotowywana rzadziej. Tylko po większych opadach. W ramach naszych możliwości będziemy się starać, aby cała trasa była zawsze przejezdna. Przypominamy, że cała trasa jest dwukierunkowa i w każdym momencie można zawrócić" – informuje na Facebooku fanpage Trasy Biegowe Mogielica - serwis informacyjny
  • Trasa na Polanie Stumorgowej (2 km) będzie przygotowywana podobnie jak początkowy odcinek Mogielicy.
  • Trasa przy wypożyczalni na boisku LKS Zalesianki pozostaje bez zmian.

Zmiany mają związek z zakończeniem okresu trwałości projektu „Budowa narciarskich tras biegowych z funkcją rekreacji letniej w rejonie Góry Mogielica wraz z infrastrukturą towarzyszącą", który został dofinansowany ze środków unijnych. Zgodnie z przepisami od 2014 r. przez pięć lat na trasach nie mogło się nic zmienić, nie można też było pobierać opłat ani za korzystanie z trasy, ani za wypożyczanie sprzętu zakupionego z dotacji.

zaktualizowano piątek, 05 lutego 2021 16:26
Oceń artykuł
(0 głosów)
Łucja Łukaszczyk

Łucja Łukaszczyk

Dziennikarka, copywriterka i PR-owiec. Nie wyobraża sobie zimy bez biegówek i wędrówek na nartach backcountry. Od 2013 roku popularyzuje te zimowe aktywności w mediach podróżniczych i sportowych, a na www.biegowkipodtatrami.pl opisuje trasy po polskiej i słowackiej stronie Tatr.

Strona www: www.lucjalukaszczyk.pl
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas