Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Na trasach biegowych "U Leśników" w Krynicy-Zdroju wciąż biegają

opublikowano: 06 marca 2019 autor: Redakcja
Na stokach Jaworzyny Krynickiej w pierwszych dniach marca wciąż jest dużo śniegu i można biegać na nartach. Otrzymaliśmy informację od gospodarzy tras, że panują tam bardzo dobre warunki, a trasy są wyratrakowane i mają założone tory.

W Dolinie Czarnego Potoku na stokach Jaworzyny Krynickiej zlokalizowane są Narciarskie Trasy biegowe „U Leśników", przygotowane i utrzymywane przez Leśny Zakład Doświadczalny Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Trasy przygotowane są pomiędzy drogą na Izwór a dolną Stacją Kolejki Gondolowej:

  • zielona - o długości ok. 500 m - dla dzieci i uczących się chodzić lub biegać (oświetlona sztucznie)
  • żółta - o długości ok. 2400m - dla początkujących (oświetlona sztucznie)
  • niebieska - o długości ok. 2800 m - dla zaawansowanych (nieoświetlona, dostępna tylko w dzień)

Trasy (razem ok. 6 km) są naśnieżane, codziennie ratrakowane i poprowadzone zostały na stoku Jaworzyny po halach i terenach leśnych. Przy trasach znajduje się duży płatny parking (10 zł dla gości, 30 zł dla pozostałych osób) i dobrze wyposażona wypożyczalnia biegowego sprzętu narciarskiego. Poszczególne trasy zróżnicowane są pod kątem stopnia trudności. Często organizuje się tutaj otwarte zawody dla amatorów m.in. o Puchar Leśników Krynickich czy Puchar Rektora UR.

Trasy są otwarte codziennie od godziny 9 do 17. Wciąż jest tam bardzo dużo śniegu i panują bardzo dobre warunki pomimo odwilży (stan na 05.03.2019 r.). Tory są założone, a trasy wyratrakowane. Więcej informacji na temat warunków panujących na trasach, wypożyczenia sprzętu, zamawiania instruktorów można uzyskać pod numerem telefonu 504 298 267. Na miejscu działa także instruktor anglojęzyczny.

Więcej informacji

zaktualizowano wtorek, 05 marca 2019 17:23
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas