Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Nowy Targ informuje o naśnieżonej trasie na stadionie "Koło"

opublikowano: 24 grudnia 2018 autor: Redakcja
W Nowym Targu na stadionie obok Miejskiej Hali Lodowej czynna jest już sztucznie naśnieżana pętla z trasą narciarską. Ma dwa tory do klasyka i jest oświetlona po zmroku.

Trasa przy ul. Parkowej 14 czynna jest od piątku 21 grudnia 2018 roku. To już drugi sezon, gdy miłośnicy biegania na nartach mogą z niej korzystać. Jest stosunkowo krótka, pętla ma długość raptem 400 m. Ale to wystarczy, by pobiegać, jeśli w okolicy nie ma naturalnego śniegu. Wiele osób jeździ na łyżwach na lodowiskach o jeszcze mniejszej powierzchni i sobie chwali. Na trasie znajdziemy dwa tory do techniki klasycznej. Można z niej korzystać od 8:00 do 21:00. Po zmroku jest oświetlona. Co ważne, w godzinach funkcjonowania można skorzystać z szatni znajdującej się tuż przy trasie w budynku lodowiska.

Trasę przygotowali pracownicy Zakładu Gospodarczego Zieleni i Rekreacji w Nowym Targu. Naszym zdaniem ta inicjatywa to świetny przykład dla innych miejscowości, że nie potrzeba wiele, by zapewnić mieszkańcom możliwość biegania na nartach w mieście. Jeśli powstają sztuczne lodowiska, dlaczego nie zrobić także choć jednej takiej pętelki?

 

zaktualizowano niedziela, 23 grudnia 2018 12:33
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas