Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Nowy Targ ma sztucznie naśnieżaną pętlę

opublikowano: 29 stycznia 2018 autor: Redakcja
Od soboty 27 stycznia 2018 roku na stadionie obok Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu (ul. Parkowa 14) jest czynna w godzinach od 8 do 21 sztucznie naśnieżana, narciarska trasa biegowa. Trasa ma aktualnie długość 400 m, jest przygotowana do techniki klasycznej i dysponuje sztucznym oświetleniem, dzięki czemu można biegać po zmroku.

Jak podają gospodarze pętelki, w godzinach jej funkcjonowania, można korzystać z szatni znajdującej się bezpośrednio przy trasie. Jednak to nie koniec, bo gdy tylko wrócą mrozy umożliwiające uruchomienie armatki śnieżnej, trasa ma być systematycznie wydłużana i urozmaicona o śnieżne „górki". Ma się wówczas też pojawić miejsce do biegania stylem łyżwowym.

Przygotowanie trasy możliwe było dzięki pomocy partnerów: firmy Supersnow, która służyła fachowym doradztwem i udostępniła mobilną armatkę do sztucznego naśnieżania oraz Stacji Paliw Maxmil. Słowa podziękowania należą się też pracownikom Zakładu Gospodarczego Zieleni i Rekreacji w Nowym Targu za ogromne zaangażowanie podczas przygotowywania trasy.

zaktualizowano poniedziałek, 29 stycznia 2018 10:56
Oceń artykuł
(2 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas