Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Opłaty za bieganie w Jakuszycach - Bieg Piastów podał zasady

opublikowano: 16 marca 2012 autor: Redakcja
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią Bieg Piastów wprowadził opłaty za korzystanie z tras biegowych w Jakuszycach. Za jeden dzień biegania zapłacimy 2 zł. Przedstawiamy zasady, które obowiązują do 10 kwietnia 2012 roku.

Jak informowaliśmy wcześniej, Stowarzyszenie Bieg Piastów zaplanowało wprowadzenie niewielkich opłat za bieganie po przygotowywanych przez siebie trasach w Górach Izerskich. Do tej pory nie były jednak znane wszystkie zasady, zgodnie z którymi opłaty będą pobierane. Prowadzono jedynie rozważania. Jedyne co było pewne to termin obiletowania tras - 15 marca 2012.

Z informacji, które otrzymaliśmy od gospodarza jakuszyckich tras wynika, że osoby powyżej 12 roku życia zapłacą za wstęp na trasy 2 zł dziennie. Kupując "abonament" na więcej dni zapłacimy relatywnie mniej - tydzień biegania kosztuje 5zł, a miesiąc 15 zł. "Biletem" jest naklejka, którą należy przykleić na prawy kijek.

Naklejki można kupić u parkingowych i w dwóch wypożyczalniach - Piast i Stacja Jakuszyce - zlokalizowanych w budynkach Biegu Piastów. Kierowcy pozostawiający samochody na parkingach w Jakuszycach mogą w cenie 10 zł wykupić opłatę parkingową i dwa bilety na trasy. Nadal możliwe jest opłacanie wyłącznie postoju samochodu w kwocie 7 zł.

Poprzednia nasza publikacja wywołała dyskusję o zasadności dokonywania opłat, formy kontroli, czy jakości przygotowania tras. Dużo głosów wskazywało, że za opłaty chcieliby uzyskać coś w zamian. Większość wypowiadających się wskazywała potrzebę informacji, które trasy są gotowe do biegania. Stowarzyszenie Bieg Piastów przyjęło sugestie biegaczy, informacje o przygotowanych trasach mają pojawiać się na stronie internetowej Stowarzyszenia. Mapki będą także wywieszane przed i w biurze Biegu Piastów. Gospodarz tras zobowiązuje się także do przygotowywania przynajmniej 15 km tras każdego dnia.

Jak wiemy Bieg Piastów planuje utworzyć coś w rodzaju społecznego nacisku na tych, którzy biegają bez ważnego biletu. Słusznie, jeśli mamy się zrzucać na trasy, to wszyscy. Ale co ma zrobić narciarz, który został pozbawiony możliwości zakupu naklejki? Wchodzi na trasy od strony Szklarskiej Poręby - Białej Doliny, czy Huty, z Harrachova, czy od strony Świeradowa? A co jeśli biega dwiema technikami i w ciągu dnia (tygodnia, miesiąca) zmienia kije? Czy ma przeklejać naklejkę?

Podyskutuj o tym...

Masz wnioski, uwagi, komentarze? Uważasz, że za wstęp na trasy biegowe należy pobierać opłaty, a może powinny być bezpłatne? Masz pomysły jak usprawnić proces pobierania opłat i zakupu naklejek? Włącz się do dyskusji na forum.

Pracownicy Biura Biegu Piastów czytają wypowiedzi czytelników portalu i czekają na wasze pomysły co do systemu opłat w następnych sezonach.

- To rozwiązanie z przyklejaniem naklejki na kijek obowiązuje tylko do końca sezonu. Wiemy, że nie jest doskonałe i chcemy zrezygnować z tej formy w przyszłym sezonie - powiedziała nam Joanna Jędrzejowska - Kierownik Biura Biegu Piastów. Wsłuchujemy się w opinie korzystających z tras, liczymy też, że może ktoś z duskutujących na forum podsunie nam dobry pomysł na jakieś logiczne rozwiązanie - kontynuuje pani Joanna.

Opłaty w obecnym kształcie mają obowiązywać do 10 kwietnia 2012 roku.

Z wszystkimi zasadami przesłanymi nam przez Bieg Piastów można zapoznać się z dokumentu załączonego pod tym tekstem.

zaktualizowano poniedziałek, 22 października 2012 20:22
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas