Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Ośrodki budzą się z letniego snu. Większość już działa

opublikowano: 08 grudnia 2013 autor: Redakcja

Tak trasy w Kościelisku wyglądały w niedzielę 8 grudnia

Tak trasy w Kościelisku wyglądały w niedzielę 8 grudnia Gąsienica Sport
Choć na nizinach krajobraz wciąż jest jesienny, położone wyżej tereny pokryła już spora warstwa śniegu. Kilka ośrodków w miniony weekend oficjalnie rozpoczęło sezon. Zobaczcie, gdzie warto już przyjechać na narty biegowe.

Spalona

Spalona Sprzyjająca pogoda i opady śniegu spowodowały, że w dolnośląskiej osadzie przygotowano pierwsze szlaki. Pokrywa śnieżna przekracza tam 20 cm, co pozwoliło na skuteczny przejazd ratrakiem. W sobotę kilkunastoosobowa grupa narciarzy przetarła 10. kilometrową trasę. Wraz z kolejnymi opadami planuje się sukcesywne uruchamianie pozostałych pętli. W Spalonej pobiegać można stylem klasycznym i łyżwowym – szerokość nartostrad to nawet 5 metrów. Otwarte są także lokalne wypożyczalnie.

Kamera ze Spalonej

Jakuszyce

Jakuszyce przy pkt nr 12 Od dłuższego czasu na kilku trasach Biegu Piastów pracuje ratrak przygotowujący śnieg pod oba style biegania na nartach. Na sobotę planowany był nawet inaugurujący sezon wyścig, jednak przeniesiono go o tydzień na skutek silnego wiatru. Na weekend oficjalnie uruchomiono ośrodek, a maszyny dzień w dzień ubijają biały puch. Bardzo dobre warunki panują na wyczynowych trasach wokół Polany oraz na obu Duktach. Przygotowane są już niektóre pętle na Samolocie. W okolicach Cichej Równi (nie mylić z Rozdrożem pod Cichą Równią) na trasie wystaje jeszcze sporo gałązek i krzaków jagód. Wypożyczalnie sprzętu czekają już na trenujących, których w ostatnich dniach nie brakowało.

Tak wyglądały trasy w Jakuszycach 8 grudnia 2013:

Najświeższe komunikaty pogodowe na facebookowym profilu Biegu Piastów.

Jamrozowa Polana

Jamrozowa Polana Trzecim uruchomionym w ten weekend ośrodkiem na Dolnym Śląsku jest dusznicka Jamrozowa Polana. Sztucznie naśnieżane pętle przykryła już odpowiednia warstwa śniegu – obie (1,4 km i 2,5 km) przejechał tamtejszy ratrak. Jak informuje nas Janusz Rajzer, jeśli pogoda się utrzyma, w przyszłym tygodniu rozpocznie się wieczorne oświetlanie obu tras. Także na Jamrozowej Polanie otwarta jest wypożyczalnia nart.

www.jamrozowa.eu

 

Kubalonka

Drugi najważniejszy ośrodek w kraju jest przygotowany na przyjęcie zarówno łyżwiarzy jak i miłośników techniki klasycznej. Pokrywa śnieżna dochodzi tu nawet do 20 cm, a ratrak wyjechał na większość wyznaczonych tras. Zapraszamy na biegówki - podsumowują wiślańscy pracownicy.

Kamera z Kubalonki

Kościelisko

Kościelisko Pod Tatrami zima w pełni, na co dowodem są tłumy biegaczy, które w weekend obserwowaliśmy na trasach na Chotarzu. Obie pętle (5 km i 3,1 km) są już gotowe na zbliżający się Puchar Kościeliska - ratrak wycisnął dwa tory i oczywiście wyrównał śnieg pod łyżwę. Nie trzeba też brać swojego sprzętu, na miejscu otwarto już dobrze wyposażoną wypożyczalnię.

Aktualności z podtatrzańskich tras na Facebooku: Kościelisko dla Biegaczy

 

Gołdap

Gołdap Nie tylko górami narciarz żyje. Znakomite warunki do biegania na nartach są też na północy Polski. W Gołdapi, a więc na trasach Biegu Jaćwingów, można już pobiegać na wyratrakowanej pętli na stadionie (400 m, oba style), a także na półtorakilometrowej, oświetlonej alei przy tężniach. Warunki śniegowe są tam bardzo dobre.

Aktualności z tras Biegu Jaćwingów na oficjalnym profilu na Facebooku

 

Paprsek, Góry Bialskie

Niefortunnie rozpoczyna się dla właścicieli Chaty Paprsek sezon 2013/14. Położone po czeskiej stronie Gór Bialskich pętle zostały przygotowane tylko częściowo, a wszystko za sprawą awarii ratraka. W weekend do dyspozycji chętnych było około 15 kilometrów tras. Jak informuje oficjalna strona ośrodka, okolicę kryje już 35 centymetrów ubitego opadu.

Oficjalna strona ośrodka

Czeskie Izery

Na pełnych obrotach pracują czeskie maszyny w Bedřichovie. Znane z Izerskiej Pięćdziesiątki szlaki przez cały weekend były sukcesywnie ubijane. Ich długość to ponad 30 kilometrów.

W niedzielę na pierwszy rekonesans wybrali się też zarządcy ośrodka w Harrachovie. Choć nie jest to długa trasa, możemy już potrenować na stadionie biegowym, a także ruszyć w górę Čertovej Hory.

Aktualności z czeskich tras biegowych można śledzić na www.bilestopy.cz

 

zaktualizowano poniedziałek, 09 grudnia 2013 12:24
Oceń artykuł
(1 głos)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Brak postów do publikacji.

lubią nas