Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Pendolino na biegówki do Szklarskiej Poręby

opublikowano: 22 grudnia 2016 autor: Redakcja
Zima 2016/17 to pierwszy sezon, gdy z Warszawy, Częstochowy, Opola, czy Wrocławia można wybrać się na biegówki do Szklarskiej Poręby pociągiem Pendolino. Co prawda nowoczesne, szybkie i komfortowe składy kursują tylko do Jeleniej Góry, ale lokalny przewoźnik autobusowy od 1 stycznia 2017 roku uruchamia specjalny kurs ze stolicy Karkonoszy do Szklarskiej Poręby dla turystów przyjeżdżających Pendolino.

Biegacze narciarscy z Warszawy mogą szybko i komfortowo dojechać w Karkonosze i Góry Izerskie. Wystarczy ciut wcześniej skończyć pracę i o 16:27 wyruszyć nowoczesnym składem Pendolino z Warszawy Centralnej, by sześć godzin później - około 22:40 - znaleźć się w Szklarskiej Porębie.

Choć szybki pociąg kursuje tylko do Jeleniej Góry, dzięki inicjatywie firmy Ro-Ko na dworcu kolejowym w tym mieście na turystów przyjeżdżających Pendolino od 1 stycznia 2017 roku czekać będzie autobus, który zawiezie ich do Szklarskiej Poręby. Autokar wyrusza 15 minut po przyjeździe pociągu. Oznacza to, że nawet w wypadku opóźnienia, pasażerowie szybkiego składu zdążą przesiąść się do autobusu. Jeśli rozgład jazdy PKP ulegnie zmianie, automatycznie przesunie się godzina odjazdu autobusu z dworca kolejowego w Jeleniej Górze. Po przesiadce z pociągu podróż do Szklarskiej Poręby zajmuje około 35 minut.

Pendolino po drodze zatrzymuje się w Częstochowie, Opolu, Wrocławiu i Wałbrzychu. Mieszkańcy tych miast nawet nie muszą "urywać się" z pracy, by komfortowo i pewnie przybyć wieczorem do polskiej stolicy biegówek.

zaktualizowano wtorek, 20 grudnia 2016 16:15
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Brak postów do publikacji.

lubią nas