Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Ruszajmy na biegówki !

opublikowano: 07 grudnia 2012 autor: Redakcja
W Polsce spadł śnieg. Gdzie będzie można pobiegać na nartach w nadchodzący weekend 8 i 9 grudnia 2012?

Szklarska Poręba - Jakuszyce

Warunki śniegowe nie pozwalają gospodarzom Polany Jakuszyckiej na przygotowanie tras zgodnie z wymogami nowej ustawy. Dlatego w weekend oficjalnie żadna z tras nie będzie jeszcze otwarta. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że dzisiaj (piątek) ratrak przetarł trasę do schroniska Orle po drodze asfaltowej. Wjechał także z Polany Jakuszyckiej na Samolot, gdzie ubijał trasy w okolicach Cichej Równi, a także zjechał z Samolotu to Orla. - Warunki są wspaniałe, spodziewamy się sporego najazdu turystów w ten weekend - powiedział nam Dariusz Serafin z zarządu Stowarzyszenia Bieg Piastów, które przygotowuje wszystkie trasy w Jakuszycach i okolicach.

Wszyscy, którzy chcieliby rozpocząć sezon pod okiem instruktorów narciarstwa biegowego, mogą wziąć udział w zajęciach Akademii Narciarstwa Biegowego Jakuszyce, której organizatorzy - instruktorzy ze szkoły i wypożyczalni Start Ski - zapraszają na bezpłatne zajęcia w sobotę 8 grudnia. - Zbiórka wszystkich chętnych o 10:30 przy wejściu na drogę do Orla - mówi Jakub Mroziński, jeden z instruktorów prowadzących zajęcia. Droga na Orle znajduje się za torami kolejowymi, przy ostatnim wejściu na Polanę Jakuszycką w stronę Harrachova. W ramach zajęć planowany jest wspólny spacer do schroniska Orle, po drodze instruktorzy będą udzielać uczestnikom indywidualnych wskazówek. Planowo zajęcia mają zakończyć się przed godziną 14:00. Uczestnicy, którzy nie dysponują własnymi nartami, mogą wypożyczyć sprzęt przed zajęciami w wypożyczalni StartSki mieszczącej się na ostatnim parkingu przy drodze na Harrachov po lewej stronie.

Duszniki Zdrój - Jamrozowa Polana

Od najbliższej soboty biegać na nartach będzie też można w Centrum Polskiego Biathlonu na Jamrozowej Polanie. - Na pewno otwarta będzie mała pętla 1400 m, ale prawdopodobnie otworzymy też dłuższą 2,5 km pętlę, całość przygotujemy skuterami, bo na ratrak jest jeszcze za mało śniegu - poinformował nas Janusz Rajzer kierownik działu sportu w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Dusznikach-Zdroju, który zarządza trasami. Jamrozowa Polana to jedyny ośrodek w Polsce, który dysponuje systemem sztucznego naśnieżania. Jeszcze dzisiaj, czyli 7 grudnia, gospodarze tras planują włączyć armatki śnieżne, aby zwiększyć grubość pokrywy, po której można biegać.

Wszyscy przyjeżdżający biegać na Jamrozową Polanę mogą bezpłatnie korzystać z szatni i części sanitarnych obiektu. W ośrodku na Jamozowej otwarta została wypożyczalnia nart biegowych zaopatrzona w nowe komplety narciarskie fińskiej firmy One Way, dzięki czemu mogą się wybrać tam także osoby, które nie dysponują własnym sprzętem.

Istebna - Kubalonka

Pierwsi biegacze pojawili się na Kubalonce już wczoraj (czwartek). Śnieg, który dotąd spadł został już przygotowany maszynowo. Od soboty ma być dostępny 1200 m odcinek, na którym zarządca obiecuje przygotować także tor do techniki klasycznej. - Ten odcinek nie jest zbyt długi, ale gwarantujemy, że można po nim biegać bez obawy o narty - powiedział nam Andrzej Wąsowicz ze śląsko-beskidzkiego związku narciarskiego, który opiekuje się trasami na Kubalonce.

Inne miejsca

Jeśli wiecie gdzie jeszcze można będzie pobiegać w najbliższy weekend na nartach, piszcie w komentarzach pod artykułem.

zaktualizowano piątek, 07 grudnia 2012 16:17
Oceń artykuł
(3 głosów)
Komentarze (2)
Wildcat
Wildcat Śniegu przybywa w Górach Bialskich. Nasz zaprzyjaźniony czeski gospodarz Chaty Paprsek już wyratrakował niewielki odcinek tras biegowych. Aktualności na temat tras na naszej stronie www.wild-cat.pl kategoria wypożyczalnia w zakładce trasy. Przejść należy na stronę Paprska i zobaczyć na aktualności.
10.12.2012, 20:28
Głosy: +0
olej
olej Na Jamrozowej Polanie dzisiaj tj. 13.12.2012 obie trasy wyczynowe są przygotowane pod ,,łyżwę,,. Cały czas są one sztucznie dosnieżane.
Klasykiem można się poruszać także po innych trasach bo przejechał tam skuter i trochę sami zakładamy na tym ślad do klasyka.
13.12.2012, 19:36
Głosy: +0
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas