Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Spotykamy się na pikiecie 1 grudnia w Jeleniej Górze

opublikowano: 28 listopada 2016 autor: Redakcja
Narciarzu! Wiele razy korzystałeś z przygotowanych dla Ciebie tras biegowych w Jakuszycach. Tym razem one potrzebują Ciebie. Staw się 1 grudnia przy ulicy Bankowej w Jeleniej Górze na pikiecie w obronie jakuszyckich szlaków narciarskich. Od Twojej postawy zależy, po jakich trasach będziesz biegać w przyszłości Ty i inni biegacze.

Z początkiem listopada 2016 roku polskim światkiem narciarskim wstrząsnęła informacja, że Jakuszyce mogą stracić nawet połowę tras biegowych, a Bieg Piastów na dystansie 50 km nie mógłby się odbywać na jednej pętli. Przyczyną jest żądanie właściciela odkrywkowej kopalni kwarcu "Stanisław" dostępu do drogi przez Góry Izerskie także w zimie. Ta droga to główna magistrala narciarska jakuszyckich tras biegowych. Choć Nadleśnictwo Szklarska Poręba zaproponowało dwie alternatywne drogi dojazdu, przedstawiciele kopalni są nieugięci.

Więcej o tym przeczytasz w tekście Nie pozwólmy, by Jakuszyce okrojono z tras biegowych.

Polscy narciarze nie zamierzają dopuścić do tego, by po znakomitych trasach biegowych przez zimę jeździły ciężarówki z kamieniem. Są zdania, że w interesie społecznym własnym i regionu, jest pozostawienie Dolnego Duktu Końskiej Jamy i "trasy na kopalnię" do dyspozycji narciarzy.

Apel o nienaruszalność tras narciarskich w Górach Izerskich poparło już ponad 1000 biegaczy z całej Polski za pośrednictwem portalu petycje.pl (przejdź do petycji).

W czwartek 1 grudnia o godzinie 9:00 przy ul. Bankowej 18 w Jeleniej Górze w Sądzie Rejonowym odbędzie się rozprawa, w której weźmie udział broniące narciarskich tras Stowarzyszenie Bieg Piastów, będą także przedstawiciele właściciela kopalni. W takich sprawach sądy kierują się interesem społecznym. Wykażmy, że potrafimy go bronić, tym bardziej, że jest to nasz interes.

Przed gmachem sądu o godzinie 8:30 zbieramy się na pikiecie. Godzina spotkania została tak przewidziana, aby naszą obecność zauważyli zarówno sędziowie, jak też strony biorące udział w tym sporze. Więc o tej porze powinniśmy być już w komplecie. Niech zobaczą, że za Stowarzyszeniem Bieg Piastów stoją narciarze. To ważne, byśmy swoją obecnością zaświadczyli, że sprawa jest dla nas ważna. Tym bardziej, że pikietą interesują się już przedstawiciele mediów, a to ważne, by sprawie nadać rozgłosu.

Zgromadzenie jest legalne, zostało zgłoszone do odpowiednich organów zgodnie z Prawem o zgromadzeniach. Osoby, które na nim się stawią, będą reprezentowały całe polskie środowisko narciarskie i tych wszystkich, którzy wyrazili swoje poparcie dla nienaruszalności tras w Jakuszycach w elektronicznej petycji.

Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy polscy biegacze, zwłaszcza mieszkający w dalej oddalonych miejscach Polski, mogą zjawić się na pikiecie. Jednak liczymy na mieszkańców Jeleniej Góry i okolic. Dla nich udział w zgromadzeniu powinien być niemal obowiązkowy. W czwartek wcześnie rano wyruszy także bus z Wrocławia. Chętnych do dołączenia się prosimy o zapisanie się w wątku na forum.

Zabierzcie ze sobą trąbki, gwizdki, transparenty. Niech nas widzą i słyszą. Do zobaczenia w Jeleniej Górze przy ul. Bankowej 18 w czwartek 1 grudnia o 8:30 !

zaktualizowano poniedziałek, 28 listopada 2016 11:33
Oceń artykuł
(3 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

3 dni temu
Szklarz dodał(a) nowe wydarzenie XII Bieg Podhalański
03:03
2 tygodnie temu
Redakcja dodał(a) nowe wydarzenie Ultrabiel
Sty 23
Redakcja dodał(a) nowe wydarzenie 36. Bieszczadzki Bieg Lotników
Sty 23
Redakcja dodał(a) nowe wydarzenie XII Bieg Podhalański
Sty 23
Więcej

Brak postów do publikacji.

lubią nas