Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Spotykamy się na pikiecie 1 grudnia w Jeleniej Górze

opublikowano: 28 listopada 2016 autor: Redakcja
Narciarzu! Wiele razy korzystałeś z przygotowanych dla Ciebie tras biegowych w Jakuszycach. Tym razem one potrzebują Ciebie. Staw się 1 grudnia przy ulicy Bankowej w Jeleniej Górze na pikiecie w obronie jakuszyckich szlaków narciarskich. Od Twojej postawy zależy, po jakich trasach będziesz biegać w przyszłości Ty i inni biegacze.

Z początkiem listopada 2016 roku polskim światkiem narciarskim wstrząsnęła informacja, że Jakuszyce mogą stracić nawet połowę tras biegowych, a Bieg Piastów na dystansie 50 km nie mógłby się odbywać na jednej pętli. Przyczyną jest żądanie właściciela odkrywkowej kopalni kwarcu "Stanisław" dostępu do drogi przez Góry Izerskie także w zimie. Ta droga to główna magistrala narciarska jakuszyckich tras biegowych. Choć Nadleśnictwo Szklarska Poręba zaproponowało dwie alternatywne drogi dojazdu, przedstawiciele kopalni są nieugięci.

Więcej o tym przeczytasz w tekście Nie pozwólmy, by Jakuszyce okrojono z tras biegowych.

Polscy narciarze nie zamierzają dopuścić do tego, by po znakomitych trasach biegowych przez zimę jeździły ciężarówki z kamieniem. Są zdania, że w interesie społecznym własnym i regionu, jest pozostawienie Dolnego Duktu Końskiej Jamy i "trasy na kopalnię" do dyspozycji narciarzy.

Apel o nienaruszalność tras narciarskich w Górach Izerskich poparło już ponad 1000 biegaczy z całej Polski za pośrednictwem portalu petycje.pl (przejdź do petycji).

W czwartek 1 grudnia o godzinie 9:00 przy ul. Bankowej 18 w Jeleniej Górze w Sądzie Rejonowym odbędzie się rozprawa, w której weźmie udział broniące narciarskich tras Stowarzyszenie Bieg Piastów, będą także przedstawiciele właściciela kopalni. W takich sprawach sądy kierują się interesem społecznym. Wykażmy, że potrafimy go bronić, tym bardziej, że jest to nasz interes.

Przed gmachem sądu o godzinie 8:30 zbieramy się na pikiecie. Godzina spotkania została tak przewidziana, aby naszą obecność zauważyli zarówno sędziowie, jak też strony biorące udział w tym sporze. Więc o tej porze powinniśmy być już w komplecie. Niech zobaczą, że za Stowarzyszeniem Bieg Piastów stoją narciarze. To ważne, byśmy swoją obecnością zaświadczyli, że sprawa jest dla nas ważna. Tym bardziej, że pikietą interesują się już przedstawiciele mediów, a to ważne, by sprawie nadać rozgłosu.

Zgromadzenie jest legalne, zostało zgłoszone do odpowiednich organów zgodnie z Prawem o zgromadzeniach. Osoby, które na nim się stawią, będą reprezentowały całe polskie środowisko narciarskie i tych wszystkich, którzy wyrazili swoje poparcie dla nienaruszalności tras w Jakuszycach w elektronicznej petycji.

Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy polscy biegacze, zwłaszcza mieszkający w dalej oddalonych miejscach Polski, mogą zjawić się na pikiecie. Jednak liczymy na mieszkańców Jeleniej Góry i okolic. Dla nich udział w zgromadzeniu powinien być niemal obowiązkowy. W czwartek wcześnie rano wyruszy także bus z Wrocławia. Chętnych do dołączenia się prosimy o zapisanie się w wątku na forum.

Zabierzcie ze sobą trąbki, gwizdki, transparenty. Niech nas widzą i słyszą. Do zobaczenia w Jeleniej Górze przy ul. Bankowej 18 w czwartek 1 grudnia o 8:30 !

zaktualizowano poniedziałek, 28 listopada 2016 11:33
Oceń artykuł
(3 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas