Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

W Chinach powstał pierwszy w Azji tunel do biegania na nartach

opublikowano: 06 maja 2019 autor: Redakcja
Chińczycy wybudowali pierwszy na kontynencie azjatyckim tunel, w którym można biegać na nartach przez cały rok niezależnie od pogody. Długość wewnętrznej trasy wynosi ponad 1300 m. To kolejny krok w konsekwentnym dążeniu Chińczyków do sukcesów w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Beijing 2022.

W Europie jest 10 zabudowanych tras do narciarstwa biegowego, zwanych tunelami. Głównie w Finlandii i Szwecji, a także w Niemczech i Słowenii. Kolejny taki obiekt powstaje w Norwegii i ma być oddany do użytku w styczniu 2020 roku. Polacy mają najbliżej do niemieckiego tunelu w Oberhofie.

Pierwszy tunel dla biegających na nartach w Azji powstał w północnych Chinach w prowincji Jilin. Jest jednym z obiektów nowego ośrodka narciarskiego Beishan ll-Weather Cross-Country Ski Resort. Oprócz zabudowanej trasy o długości 1308 m dostępna jest też pętla biegowa na świeżym powietrzu o długości 1616 m. Inwestycja kosztowała 148 mln USD.

Chińczycy konsekwentnie pracują nad zaistnieniem w sportach zimowych, celem są sukcesy m.in. w biegach narciarskich i biathlonie w Igrzyskach Olimpijskich w 2022, których mają być gospodarzem. Oprócz obywateli Państwa Środka z obiektu mają korzystać też Koreańczycy i Japończycy. Obiekt będzie także dostępny dla amatorów.

Przeczytaj o planach Chińczyków, którzy chcą by do 2022 roku biegało Chinach 300 mln obywateli.

Źródło: FIS

zaktualizowano poniedziałek, 06 maja 2019 19:39
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

3 dni temu
Szklarz dodał(a) nowe wydarzenie XII Bieg Podhalański
03:03
2 tygodnie temu
Redakcja dodał(a) nowe wydarzenie Ultrabiel
Sty 23
Redakcja dodał(a) nowe wydarzenie 36. Bieszczadzki Bieg Lotników
Sty 23
Redakcja dodał(a) nowe wydarzenie XII Bieg Podhalański
Sty 23
Więcej

Brak postów do publikacji.

lubią nas