Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

W Chinach powstał pierwszy w Azji tunel do biegania na nartach

opublikowano: 06 maja 2019 autor: Redakcja
Chińczycy wybudowali pierwszy na kontynencie azjatyckim tunel, w którym można biegać na nartach przez cały rok niezależnie od pogody. Długość wewnętrznej trasy wynosi ponad 1300 m. To kolejny krok w konsekwentnym dążeniu Chińczyków do sukcesów w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Beijing 2022.

W Europie jest 10 zabudowanych tras do narciarstwa biegowego, zwanych tunelami. Głównie w Finlandii i Szwecji, a także w Niemczech i Słowenii. Kolejny taki obiekt powstaje w Norwegii i ma być oddany do użytku w styczniu 2020 roku. Polacy mają najbliżej do niemieckiego tunelu w Oberhofie.

Pierwszy tunel dla biegających na nartach w Azji powstał w północnych Chinach w prowincji Jilin. Jest jednym z obiektów nowego ośrodka narciarskiego Beishan ll-Weather Cross-Country Ski Resort. Oprócz zabudowanej trasy o długości 1308 m dostępna jest też pętla biegowa na świeżym powietrzu o długości 1616 m. Inwestycja kosztowała 148 mln USD.

Chińczycy konsekwentnie pracują nad zaistnieniem w sportach zimowych, celem są sukcesy m.in. w biegach narciarskich i biathlonie w Igrzyskach Olimpijskich w 2022, których mają być gospodarzem. Oprócz obywateli Państwa Środka z obiektu mają korzystać też Koreańczycy i Japończycy. Obiekt będzie także dostępny dla amatorów.

Przeczytaj o planach Chińczyków, którzy chcą by do 2022 roku biegało Chinach 300 mln obywateli.

Źródło: FIS

zaktualizowano poniedziałek, 06 maja 2019 19:39
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas