Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

W Górach Bialskich i Masywie Śnieżnika przybyło nawet 20 cm śniegu

opublikowano: 02 kwietnia 2015 autor: Redakcja
Wielkanoc na biegówkach? W bieżącym roku będzie to możliwe przynajmniej w kilku miejscach w Polsce. Także w Górach Bialskich i Masywie Śnieżnika. Dzielimy się informacjami o tym, jakie trasy mają być tam przygotowane.

W ostatnich dniach, w wyższych partiach gór w Masywie Śnieżnika i Górach Bialskich przybyło do 20 cm świeżego śniegu. Otrzymaliśmy informację z Urzędu Miejskiego w Stroniu Śląskim, że w nocy z 3 na 4 kwietnia ratrak wyjedzie z Ośrodka Górskiego „Czarna Góra" w Siennej i przygotuje ślad dla biegaczy narciarskich na odcinku: Żmijowa Polana (dojazd koleją krzesełkową KLH, tzw. Żmiją) – Przełęcz Śnieżnicka – Schronisko Na Śnieżniku oraz Przełęcz Śnieżnicka – Janowa Góra. Jeśli dosypie jeszcze trochę śniegu, a jest na to duża szansa, ratrak wykona ślad także na dalszym odcinku szlaku – przez Drogę Nad Lejami w kierunku Kamienicy i dalej przez Nową Morawę i wyższe partie Gór Bialskich aż do Bielic.

Z Nowej Morawy i Bielic niedaleko już do czeskiego ośrodka Snowpark Paprsek, który na Wielkanoc dla gości również przygotuje świeże ślady. W obiektach noclegowych w okolicy Stronia Śląskiego wciąż są wolne pokoje na czas nadchodzących świąt.

Informacje o aktualnych warunkach na szlaku dostępne są na: www.stronie.pl (zakładka NARCIARSTWO BIEGOWE), a przejazd ratraka obserwować można na: www.bilestopy.eu.

Urząd Miejski w Stroniu Śląskim bezpłatnie wysyła wodoodporne mapki szlaku narciarstwa biegowego Gór Bialskich i Masywu Śnieżnika w skali 1:30 000 (Wydawnictwo Compass, Kraków). Wystarczy podać swój adres i obiecać, że przyjedziecie na biegówki w okolice Stronia Śląskiego, a otrzymacie pocztą mapkę. Kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

zaktualizowano czwartek, 02 kwietnia 2015 14:37
Oceń artykuł
(1 głos)

Galeria zdjęć

Komentarze (1)
Wildcat
Wildcat Najświeższe informacje z tras biegowych ??? dodaj nas do znajomych na https://www.facebook.com/Wildcat.wypozyczalnia.i.turystyka
06.04.2015, 11:36
Głosy: +0
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas