Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

W Górach Bialskich i Masywie Śnieżnika przybyło nawet 20 cm śniegu

opublikowano: 02 kwietnia 2015 autor: Redakcja
Wielkanoc na biegówkach? W bieżącym roku będzie to możliwe przynajmniej w kilku miejscach w Polsce. Także w Górach Bialskich i Masywie Śnieżnika. Dzielimy się informacjami o tym, jakie trasy mają być tam przygotowane.

W ostatnich dniach, w wyższych partiach gór w Masywie Śnieżnika i Górach Bialskich przybyło do 20 cm świeżego śniegu. Otrzymaliśmy informację z Urzędu Miejskiego w Stroniu Śląskim, że w nocy z 3 na 4 kwietnia ratrak wyjedzie z Ośrodka Górskiego „Czarna Góra" w Siennej i przygotuje ślad dla biegaczy narciarskich na odcinku: Żmijowa Polana (dojazd koleją krzesełkową KLH, tzw. Żmiją) – Przełęcz Śnieżnicka – Schronisko Na Śnieżniku oraz Przełęcz Śnieżnicka – Janowa Góra. Jeśli dosypie jeszcze trochę śniegu, a jest na to duża szansa, ratrak wykona ślad także na dalszym odcinku szlaku – przez Drogę Nad Lejami w kierunku Kamienicy i dalej przez Nową Morawę i wyższe partie Gór Bialskich aż do Bielic.

Z Nowej Morawy i Bielic niedaleko już do czeskiego ośrodka Snowpark Paprsek, który na Wielkanoc dla gości również przygotuje świeże ślady. W obiektach noclegowych w okolicy Stronia Śląskiego wciąż są wolne pokoje na czas nadchodzących świąt.

Informacje o aktualnych warunkach na szlaku dostępne są na: www.stronie.pl (zakładka NARCIARSTWO BIEGOWE), a przejazd ratraka obserwować można na: www.bilestopy.eu.

Urząd Miejski w Stroniu Śląskim bezpłatnie wysyła wodoodporne mapki szlaku narciarstwa biegowego Gór Bialskich i Masywu Śnieżnika w skali 1:30 000 (Wydawnictwo Compass, Kraków). Wystarczy podać swój adres i obiecać, że przyjedziecie na biegówki w okolice Stronia Śląskiego, a otrzymacie pocztą mapkę. Kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

zaktualizowano czwartek, 02 kwietnia 2015 14:37
Oceń artykuł
(1 głos)

Galeria zdjęć

Komentarze (1)
Wildcat
Wildcat Najświeższe informacje z tras biegowych ??? dodaj nas do znajomych na https://www.facebook.com/Wildcat.wypozyczalnia.i.turystyka
06.04.2015, 12:36
Głosy: +0
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

1 tydzień temu
Redakcja dodał(a) nowe wydarzenie Ultrabiel
Sty 23
Redakcja dodał(a) nowe wydarzenie 36. Bieszczadzki Bieg Lotników
Sty 23
Redakcja dodał(a) nowe wydarzenie XII Bieg Podhalański
Sty 23
Więcej

Brak postów do publikacji.

lubią nas