Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

W Jakuszycach mogą powstać 4 nowe trasy biegowe

opublikowano: 31 lipca 2014 autor: Redakcja
Dwie z nich to trasy, po których jeszcze niedawno biegano. Dwie kolejne to nowości. Być może na tych trasach pobiegamy już w sezonie 2014/15.

Stowarzyszenie Bieg Piastów prowadzi starania o wydzierżawienie od Nadleśnictwa czterech tras w Górach Izerskich. Wymieniamy je poniżej w kolejności wg prawdopodobieństwa, że pobiegamy na nich już w zbliżającym się sezonie.

Wokół Koziego Grzbietu

Po tej trasie biegaliśmy jeszcze niedawno. Przywrócenie jej ucieszy szczególnie amatorów wypraw na nartach do i z Harrachova. Trasa miałaby poprowadzić od Rozdroża pod Działem Izerskim (pkt 3) na południe przez dawną stację PKP do granicy z Czechami i stamtąd na północ do schronikska Orle.

Łącznik z Rozdroża pod Działem Izerskim

Trasa ma prowadzić na północ od rozdroża (pkt 3) przez pkt 10.

Wokół Kobyły

Droga prowadziłaby od Orla (pkt 7) w stronę Chatki Górzystów, ale po około 2,5 km skręcałaby w prawo i wzdłuż granicy lasu i rezerwatu Torfowisk Doliny Izery łączyłaby się z Jelenią Łąką (pkt 23a).

Jelenia Łąka - Konna Ścieżka

Trasa wychodziłaby z Jeleniej Łąki (pkt 23a) na północny-zachów, aby połączyć się z Konną Ścieżką (prowadzi tędy także Szlak Cietrzewia) i zataczała pętlę do Rozdroża pod Cichą Równią (pkt 22)

Mapa tras biegowych w Górach Izerskich

zaktualizowano czwartek, 31 lipca 2014 13:15
Oceń artykuł
(2 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas