Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

W Jakuszycach wejście na trasy wyczynowe tylko dla grup po wcześniejszej rezerwacji

opublikowano: 28 sierpnia 2014 autor: Redakcja
Część tras wokół Polany Jakuszyckiej od sezonu 2014/15 ma zostać ogrodzona, a wejście na nie będzie możliwe tylko po wcześniejszej rezerwacji. Korzystanie z nich może być też odpłatne.

Stowarzyszenie Bieg Piastów, gospodarz jakuszyckich tras biegowych, chce uporządkować status tras przeznaczonych dla sportowców wyczynowych. Mowa o części tras znajdujących się tuż za laskiem na Polanie Jakuszyckiej, także za strzelnicą, w tym tras Adama i Jerzego.

Mają one zostać odgrodzone aż od biało czerwonej wieży na polanie. Wstęp na te tereny byłby tylko dla grup sportowych po wcześniejszym uzgodnieniu wolnego terminu. Bieg Piastów nie wyklucza także, że korzystanie z tych tras byłoby odpłatne.

- W tej chwili na części tych tras obowiązuje ruch jednokierunkowy. Po odgrodzeniu, ruch będzie możliwy w obu kierunkach. To korzystający z trasy będą mogli sami zdecydować w którą stronę chcą się poruszać. Ponieważ trasy będą zamknięte i nie będzie ryzyka, że ktoś niespodziewany nadjedzie z przeciwka, bieganie w obie strony będzie bezpieczne - wyjaśnia Dariusz Serafin, Komandor Biegu Piastów.

W ostatnim sezonie, gdy zima tak poskąpiła śniegu, trasy o których piszemy, były jednymi z nielicznych w Jakuszycach, na których leżał śnieg i można było biegać. Czy amatorzy i turyści w razie problemów ze śniegiem, będą mieli gdzie uprawiać narciarstwo biegowe?

- My tu z perspektywy Jakuszyc obawiamy się innego scenariusza. Że śniegu będzie za dużo i nie będzie go gdzie wywozić z parkingów - mówi Dariusz Serafin.

Odgrodzenie tras wyczynowych ma na celu uporządkowanie ruchu na trasach w Górach Izerskich. Sportowcy wyczynowi zyskają miejsce, gdzie bez obaw o kolizję i potrzeby ciągłego wymijania turystów, będą mogli realizować treningi. Zorganizowane grupy sportowców amatorów, jak choćby naszych czytelników podczas zajęć w ramach portalowych kursów narciarstwa biegowego, nadal będą mogły korzystać z ogólnodostępnych tras narciarskich w Jakuszycach i na okolicznych trasach Gór Izerskich.

zaktualizowano czwartek, 28 sierpnia 2014 08:06
Oceń artykuł
(3 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas