Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

W Nowym Targu uruchomiono sztucznie naśnieżaną pętlę do biegania na nartach

opublikowano: 21 grudnia 2016 autor: Redakcja
Nowy Targ dołączył do wciąż elitarnego klubu polskich miejsc, w których można pobiegać na nartach nawet gdy brak naturalnych opadów. Sztucznie naśnieżaną i oświetloną po zmroku pętlę o długości 700 m uruchomiono we współpracy ze Stacją Narciarską "Długa Polana".

Pętla została otwarta 19 grudnia 2016 roku. Biegacze narciarscy będą mogli korzystać z niej do końca lutego 2017 roku. Choć długość trasy to zaledwie 700 m, jest sztucznie naśnieżana i oświetlona w godzinach od 16:00 do 20:00. Oznacza to, że można z niej korzystać także w wypadku braku naturalnych opadów. Z możliwości popołudniowego biegania z pewnością ucieszą się lokalni narciarze, którzy mogą skorzystać z trasy także po pracy. Pętla przygotowana jest przez ratrak do techniki łyżwowej oraz klasycznej. Wstęp jest bezpłatny.

Trasa jest usytuowana w Nowym Targu po prawej stronie stacji narciarskiej Długa Polana, między małym wyciągiem a parkingiem przy ul. Oleksówki. Do tego miejsca można dojechać samochodem lub komunikacją miejską - linia nr 12. Przystanek autobusowy znajduje się tuż przy wejściu na trasę.

Więcej informacji na www.biegowki.nowytarg.pl.

Mapka tras

zaktualizowano wtorek, 20 grudnia 2016 15:19
Oceń artykuł
(1 głos)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas