Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Kościelisko też ma swoją sztucznie naśnieżoną trasę biegową

opublikowano: 12 stycznia 2016 autor: Redakcja
Sztucznie naśnieżona pętla w Kościelisku, choć ma tylko 1,5 km długości, cieszy lokalnych zawodników i społeczność narciarską. Trasa została usypana z myślą o biathlonistach trenujących w lokalnym klubie, ale dostępna jest dla wszystkich chętnych.

Trasa poprowadzona została w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu biathlonowego w Kościelisku - Kirach. W całości jest sztucznie naśnieżona. Długość pętli to około 1,5 km. Szerokość wynosi przynajmniej 5 m. Grubość pokrywy śnieżnej to kilkadziesiąt centymetrów. Można biegać bezpiecznie dla nart.

Profil trasy dosyć łagodny, ale można spotkać tam także lekkie podbiegi i zjazdy. Jak nas poinformowano, jeśli tylko pozwalają na to warunki - głównie temperatura, na trasie zakładany jest tor do techniki klasycznej. Ponieważ trenują na niej biathloniści, zawsze przygotowana jest do techniki łyżwowej.

Co ciekawe, pętla w Kościelisku-Kirach to chyba pierwsza i jedyna obecnie trasa biegowa w Polsce, na którą wstęp jest odpłatny. W ramach opłaty możemy korzystać nie tylko ze śniegu, ale też bezpłatnego parkingu. Jesteśmy przekonani, że znajdzie się wielu amatorów biegania na nartach, którzy zechcą zapłacić cenę porównywalną z opłatą parkingową pobieraną przy popularniejszych trasach w Polsce, aby w dobrych warunkach pobiegać na najlepszej w tej chwili trasie biegowej w tej części Polski.

Około 300 m na północ (drogą w dół) od stadionu biathlonowego w Willi u Gąsieniców funkcjonuje wypożyczalnia markowego sprzętu.

Poniżej kilka zdjęć z opisywanej trasy, wykonanych 12 stycznia 2016 roku.

zaktualizowano wtorek, 12 stycznia 2016 15:52
Oceń artykuł
(0 głosów)

Galeria zdjęć

Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas