Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Miejsce przyjazne biegaczom narciarskim - Chata Biegacza w Szklarskiej Porębie

opublikowano: 28 stycznia 2012 autor: Redakcja
Biegacze narciarscy mają wyjątkowe oczekiwania wobec miejsc, w których śpią podczas wypadów na biegówki. Chcielibyśmy mieć możliwość bezpiecznego przechowania nart, skorzystania ze stołu do ich serwisu, czy zjeść posiłek z dużą zawartością węglowodanów. Jednym z takich miejsc jest świeżo wyremontowany pensjonat dla sportowców w mekce polskiego narciarstwa biegowego. 

Chata Biegacza, to miejsce na razie jeszcze prawie zupełnie nieznane. Co za tym idzie wciąż dysponujące wolnymi pokojami nawet w "gorących" okresach. To nowe miejsce na mapie Szklarskiej Poręby, które swoje podwoje otworzyło w ostatnich dniach 2011 roku. Pensonat mieści się przy ulicy Odrodzenia 25, niedaleko centrum, w cichej uliczce na skraju lasu skąd wszędzie jest blisko. Aby dostać się do Jakuszyc nie trzeba przejeżdżać przez zatłoczone centrum Szklarskiej Poręby.

Chata Biegacza

Szklarska Poręba, ul. Odrodzenia 25
tel. +48 508 618 007 i +48 511 577 770
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Chata Biegacza oferuje 16 miejsc noclegowych w pokojach dwu i trzyosobowych z łazienkami o wysokim standardzie. W pensjonacie jest internet i telewizor oraz to, co sprawia, że obiekt jest przyjazny narciarzom biegowym, czyli stojaki na narty i stół do serwisu nart na parterze. Poza tym jest miejsce gdzie można się porozciągać na materacu i suszarnia, gdzie po treningach szybko wysuszymy swoją odzież i buty.

Po treningach na gości czeka gorąca herbata, a także salka z drink-barkiem i stolikami, w której można spotkać się z innymi biegaczami, aby porozmawiać o wspólnej pasji. Na miejscu można wykupić wyżywienie, które bazuje na kuchni włoskiej, z dużą ilością oliwek, makaronu w różnych postaciach i surówkach. Jest także wyposażona i dostępna dla gości pensjonatu kuchnia.

Na miejscu bez problemu znajdziemy namiary na wypożyczalnie sprzętu biegówkowego oraz do instruktorów narciarstwa biegowego, a także mapy tras biegowych.

Właściciel jest biegaczem, więc doskonale zna potrzeby ludzi aktywnych fizycznie i stara się stworzyć taką atmosferę, żeby każdy mógł poczuć się jak u siebie w domu.

zaktualizowano sobota, 28 stycznia 2012 12:12
Oceń artykuł
(0 głosów)

Galeria zdjęć

Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas