Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Trasy biegowe w Livigno pokryte już śniegiem

opublikowano: 08 listopada 2017 autor: Administrator

Trasy biegowe w Livigno pokryte już śniegiem

Fabio Borga
Sezon zimowy we włoskim Livigno zaczyna się już za kilkanaście dni. Trasy biegowe zostały już przykryte śniegiem, a to oznacza, że zbliża się kultowa impreza dla wszystkich biegaczy narciarskich - La Sgambeda - zaplanowana na 2 grudnia 2017 roku. Wydarzenie sportowe inaugurujące sezon zimowy w Livigno jest jednocześnie etapem międzynarodowego cyklu maratonów biegowych Visma Ski Classics.
tekst sponsorowany

Oficjalny początek sezonu zimowego w Livigno związany jest z otwarciem słynnych tras biegowych. Pogoda i ich położenie na dużych wysokościach przyciągają wielu narciarzy biegowych, z reprezentacjami narodowymi na czele. Doskonałe warunki do treningów powodują, że zawodnicy realizują tu kolejny etap przygotowań przed startami w Pucharze Świata. Wśród nich można wypatrzeć m. in. Justynę Kowalczyk, która co roku odwiedza trasy biegowe w tym malowniczym miejscu.

La Sgambeda jest częścią prestiżowego cyklu zawodów Visma Ski Classics. Inauguracja biegowa tegorocznej edycji zawodów odbędzie się właśnie w Livigno w sobotę 2 grudnia 2017 roku. Trasa będzie liczyć 35 km, a zawody zostaną rozegrane techniką klasyczną. Po dołączeniu biegu do cyklu Visma Ski Classic w sezonie 2014/2015 obok amatorów rywalizują tu profesjonalne zespoły biegowe, z najszybszymi zawodnikami na świecie. To czyni La Sgambeda wyjątkowym biegiem, który dostarcza emocji zarówno zawodnikom jak i kibicom.

La Sgambeda

Rozpoczęcie sezonu to nie tylko biegi narciarskie. Od 1 grudnia do 19 grudnia każdy, kto odwiedzi Livigno i zostanie na minimum 4 dni, otrzyma darmowy skipass. Promocja Skipass Free to doskonała okazja na rozpoczęcie zimy na stoku w bardzo atrakcyjnej cenie. Kolejna taka możliwość pojawi się również na zakończenie sezonu.

O Livigno

Znajdujące się w samym sercu Alp Livigno jest miejscem, gdzie na nowo odkryjesz sporty zimowe: w Livigno swoją drugą młodość przeżywa jazda telemarkiem, freestyle z roku na rok robi się bardziej dostępny, a snowboard pozyskuje kolejnych fanów. Livigno było również gospodarzem kilku edycji Burton European Open, topowego światowgo eventu, który zamienił miasteczko w mekkę snowboardzistów na początku tego wieku. Obszary do uprawiania sportów zimowych są największą atrakcją - Livigno zapewnia rozległą i nowoczesną infrastrukturę narciarską. Dzisiaj z ponad 115 km tras, Livigno jest perfekcyjnym miejscem dla wszystkich szukających idealnych warunków narciarskich, śniegu jak również zakupów wolnocłowych i après ski.

Więcej informacji

zaktualizowano środa, 08 listopada 2017 09:37
Oceń artykuł
(0 głosów)

Filmy powiązane z treścią

Przyciemnij tło
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas