Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

W górach już biegają. Raport z tras: środa 13 stycznia

opublikowano: 13 stycznia 2016 autor: Redakcja

W Jakuszycach już wyjechały ratraki

W Jakuszycach już wyjechały ratraki Michał Luch
Zima zapukała po raz kolejny do Polski. Tym razem sypnęła śniegiem w górach. W niektórych miejscach, zwłaszcza w Sudetach, śniegu już jest tyle, że pozwoliło to na przygotowanie tras biegowych.

W związku z opadami śniegu na południu Polski przyglądamy się warunkom na popularniejszych trasach biegowych. Przegląd rozpoczynamy od tras wysuniętych najbardziej na zachód kraju.

Góry Izerskie - Jakuszyce

W Jakuszycach od wczoraj spadło nawet 20 cm śniegu. Wciąż pada, a prognozy zapowiadają jeszcze duże opady na najbliższą noc. Za dnia wyjechały ratraki i przygotowano trasy na Górnym i Dolnym Dukcie, na Kopalnię, jak również na Samolot i trasy łączące go z Rozdrożem pod Cichą Równią.

Duszniki-Zdrój - Jamrozowa Polana

Jamrozowa Polana

Na Jamrozowej Polanie już od blisko tygodnia biegają na doskonale przygotowanych sztucznie naśnieżonych pętlach (więcej o tym). Dzisiejsze opady śniegu tylko poprawiły warunki.

Góry Bialskie i Masyw Śnieżnika

Bielice

W nocy solidnie popadało w gminie Stronie Śląskie. Tam w Bielicach już dokładnie za miesiąc 13 lutego odbędzie się maraton narciarski SGB Ultrabiel na najdłuższym w Polsce dystansie 60 km. Na trasach maratonu w tej chwili jest już kilkanaście centymetrów śniegu. Aby wyjechał ratrak, potrzeba jeszcze około 10 cm. Jeśli prognozy się sprawdzą, a zapowiadają śnieg m.in. na nadchodzącą noc, wystarczająca pokrywa śnieżna powinna pojawić się przed weekendem.

Beskid Śląski - Kubalonka

Kubalonka

Na Kubalonce w Istebnej, gdzie znajdują się jedne z najlepszych polskich tras biegowych, też sypnęło. Śniegu jednak spadło tylko około 5 cm. To za mało na przygotowanie tras. Na nadchodzącą noc prognozy zapowiadają duże opady śniegu.

Tatry - Kościelisko

Kościelisko

W Kościelisku w Tatrach narciarze korzystają ze sztucznie naśnieżonej pętli w Kirach. Do tej pory było to jedno z niewielu miejsc w Polsce, gdzie możliwe było bieganie po śniegu w dobrych warunkach (więcej o pętli w Kościelisku-Kirach). Od wczoraj spadło tam niewiele naturalnego śniegu. Na najbliższą noc meteorolodzy zapowiadają opady, oby były na tyle obfite, aby możliwe było przygotowanie tras także na Polanie Chotarz w Kościelisku.

zaktualizowano czwartek, 28 stycznia 2016 18:32
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas