Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Warunki na trasach 1 grudnia 2016 [RAPORT]

opublikowano: 01 grudnia 2016 autor: Redakcja

Fotka zastępcza, nie przedstawia faktycznego stanu tras

Fotka zastępcza, nie przedstawia faktycznego stanu tras
W polskich górach - Karpatach i Sudetach - spadł śnieg. Wygląda na to, że pierwszy weekend grudnia 2016 roku będzie zarazem także pierwszym weekendem tego sezonu, gdy można będzie pobiegać w dobrych warunkach i na przygotowanych trasach. Na początek sezonu przygotowaliśmy raport z czterech ośrodków narciarskich.

Góry Izerskie – Jakuszyce

W nocy ze środy na czwartek w Jakuszycach spadło 20 cm śniegu. I pada nadal. W czwartek ratrak wyjechał testowo na trasy. Jak informuje Bieg Piastów, przygotowano Dolny Dukt, trasę na Kopalnię i wokół Polany Jakuszyckiej.

Góry Bialskie

W wyższych partiach gór leży 20 cm śniegu, jest on jednak wilgotny, a prognozy zapowiadają temperatury w okolicach 0 °C. Miejmy nadzieję, że będzie jednak pod zerem i śnieg się zachowa. Śniegu jest za mało, zwłaszcza niżej, aby wyjechał ratrak. Za to po czeskiej stronie gór, przy schronisku Paprsek, zapowiadają przygotowanie tras na najbliższy weekend.

Beskid Śląski - Kubalonka

Na trasie leży wilgotny śnieg, dobrze się ubija, twardnieje. Trasa w czwartek była wielokrotnie ubijana ratrakiem. W niektórych miejscach jest nawet do 50 cm śniegu. Wszystkie trasy na Kubalonce w czwartek zostały przejechane ratrakiem.

Tatry – Kościelisko

Na Polanie Chotarz w Kościelisku leży 25-30 cm śniegu, nigdzie nie widać przetarć. W chwili pisania tego raportu po trasie jeździł ratrak. Śnieg nadal sypie. Prawdopodobnie na weekend uda się przygotować pętlę w granicach 5 km.

Gorce - Obidowa

Pokrywa śnieżna na trasach wynosi ponad 50 cm, nawet do 70 cm. Trasy przygotowane i ratrakowane w całości na Turbacz. Tory do klasyka na całej długości tras.

zaktualizowano piątek, 02 grudnia 2016 07:14
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas