Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Warunki na trasach 1 marca 2018 [RAPORT]

opublikowano: 01 marca 2018 autor: Redakcja

W Nowym Targu najlepsze warunki utrzymują się stadionie obok Miejskiej Hali Lodowej

W Nowym Targu najlepsze warunki utrzymują się stadionie obok Miejskiej Hali Lodowej
Zima trzyma. Na części tras od ostatniego raportu pojawił się nowy śnieg. Mróz utrzymujący się w Polsce zakonserwował warunki na wszystkich trasach biegowych. W zbliżający się weekend w Jakuszycach wszystkie trasy biegowe będą zamknięte dla ruchu turystycznego ze względu na trwający Bieg Piastów. Kto nie ma w planie startów w największej polskiej narciarskiej imprezie, ma do dyspozycji kilka innych miejsc, w które można śmiało się wybrać. Gdzie? Przeczytasz w naszym raporcie.

dolnośląskie

Góry Izerskie - Jakuszyce
Na trasach wokół Jakuszyc w nadchodzący weekend odbywać się będzie największa polska impreza narciarska - Bieg Piastów. Trasy biegowe od piątku do niedzieli dostępne będą wyłącznie dla uczestniczących w jednym z pięciu biegów zaplanowanych na ten weekend. Wszystkie odcinki tras zostaną zamknięte dla ruchu turystycznego. Kto planuje biegać na nartach w celach rekreacji, czy turystyki, powinien omijać w pierwszy weekend marca tę część Gór Izerskich.
Źródło: informacja własna
Góry Bialskie i Masyw Śnieżnika (Bielice, Sienna, Kamienica)
Góry Bialskie: Warunki na biegówki idealne. Dostępne są wszystkie trasy, razem z siecią tras po czeskiej stronie do dyspozycji narciarzy jest około 110 km. Pokrywa śnieżna wynosi od 30 do 80 cm. Przygotowane są również trasy, po których 10 marca będą biegać uczestnicy SGB Ultrabiel na dystansach 60 km, 30 km i 13 km. Dolina Pluszcza w Bielicach przy Chacie Cyborga wyratrakowana, a warunki bardzo dobre. Długość trasy 2800 m.
Masyw Śnieżnika: Warunki od dobrych w dolnych odcinkach po bardzo dobre wyżej. Śniegu od 20 do 80 cm. W Kletnie ślad założony po kilkuset metrach, ale od samego początku trasy śniegu wystarczająco, by poruszać się na nartach.
Góry Sowie
W czwartek rano w Górach Sowich pracował ratrak i wszystkie trasy zostały przejechane. Nietoperz od strony Bielawy zdewastowany przez samochody, które jeżdżą tamtędy systematycznie powiększając i tak głębokie już koleiny. Niestety narciarze muszą obecnie omijać ten fragment. Druga strona Nietoperza - po stronie Jugowa - warunki dobre. Uwaga, na odcinku do Zimnej Polany pojawiają się kamienie. Pozostałe trasy: Niedźwiedź, Lis, Sowa oraz nowe odcinki Koziołki, Przepust-Kozie Siodło oraz od Buka do Przełęczy Walimskiej - warunki dobre, występują pojedyncze kamienie, które pojawiają się na wszystkich odcinkach. W Srebrnej Górze za mało śniegu na bieganie.
Źródło: Bielawska Agencja Rozwoju Lokalnego

małopolskie

Tatry - Kościelisko
W Kościelisku warunki do biegania najlepsze w całym sezonie. Trasa przygotowywana przez ratrak jest w razie potrzeby, ostatnio w czwartek rano. Łącznie utrzymywanych jest ok. 10 km tras. Poniższe zdjęcie pokazuje stan trasy w czwartek rano.
Tatry - Zakopane
Trasa na Górnej Równi Krupowej - cała pętla 2,5 km przygotowana do stylu łyżwowego oraz klasycznego. Warunki śniegowe rewelacyjne. We wtorek 6 marca w godzinach porannych mogą wystąpić utrudnienia w korzystaniu z trasy, ponieważ odbywać się będzie Szkolny Memoriał im. Bronisława Czecha.
Trasa biegowa „Biały Potok" - cała pętla 5 km przygotowana do stylu klasycznego i łyżwowego, warunki bardzo dobre.
Źródło: Wydział Turystyki i Sportu w Zakopanem
Gorce - Nowy Targ
W Nowym Targu czynna jest trasa biegowa o długości 15 km na lotnisku wokół rezerwatu „Bór na Czerwonem" oraz 5 km trasa biegowa w "Borze Kombinackim". Warunki śniegowe dostateczne, miejscowe przetarcia. Uwaga! W Borze Kombinackim prowadzone są prace leśne, należy zachować ostrożność.
Czynna jest również sztucznie naśnieżana, narciarska trasa biegowa na stadionie obok Miejskiej Hali Lodowej (ul. Parkowa 14). Tutaj warunki są bardzo dobre. Trasa otwarta jest w godzinach od 8 do 21, ma długość 400 m, założone są dwa tory do stylu klasycznego i jest oświetlona dzięki czemu można biegać po zmroku. W godzinach funkcjonowania trasy można korzystać z szatni znajdującej się bezpośrednio przy trasie biegowej w budynku lodowiska.
Gorce - Obidowa
Warunki rewelacyjne. Trasa przygotowana, tor do techniki klasycznej wyciśnięty na całej długości.
Źródło: Zofia Faron - Sołtys Obidowej
Beskid Wyspowy - pod Mogielicą
W ostatnim czasie w Beskidzie wyspowym spadł nowy śnieg, od 10 do 20 cm. Na trasach przy budynku jest od 10 do 30 cm śniegu. Na trasie Mogielica jest od 20 do 120 cm śniegu. Trasa Zalesie jest ratrakowana codziennie. Mogielica jest przygotowywana skuterem. Są założone tory do stylu klasycznego, jak też ścieżka do łyżwowego. Warunki na trasach dą bardzo dobre, nigdzie nie ma wystających gałęzi, czy kamieni. Na weekend wszystkie trasy mają być przygotowane ratrakiem.
Źródło: Piotr Groń - operator ratraka
Beskid Niski - Krzywa
W ostatnim okresie na trasach pojawiło się ok. 10 cm świeżego śniegu. Łącznie pokrywa śnieżna wynosi od 40 do 60 cm. Warunki narciarskie są dobre, jest bezpiecznie, miękko, brak kamieni, lodu i przetarć. Na nadchodzący weekend na trasach sportowych położony zostanie tor do klasyka oraz łyżwy ratrakiem i skuterem z walcem. Kto chciałby skorzystać z tras turystycznych, może rozważyć propozycję: szlak niebieski Banica (5) - Pod Dziamera (4) (szlak Zielony) - Zawiersza (3). Tor do klasyka ubity jest przez narciarzy, od parkingu przy transformatorze szlakiem zielonym przez punkt węzłowy Kanada (8) doliną Kanady następnie trasą do Upadłego i łąkami do transformatora. Na narciarzy czeka ok. 90 km oznakowanych szlaków turystycznych o różnym stopniu utrzymania śladów.
Źródło: Bogusław Niedziela

lubelskie

Lubelszczyzna - Tomaszów Lubelski
Warunki wyśmienite. Śniegu cały czas przybywa, jest już go ok. 30 cm. Codziennie ratrakowane są trasy 1,0 km; 1,5 km; 2,0 km; 2,5 km. Na wszystkich trasach robiony jest tor do klasyka. W nadchodzącą niedzielę 4 marca od 13:30 do 15:30 na trasach będą odbywać się Zawody Narciarskie z okazji Narodowego Dnia Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych". W tych godzinach trasy będą dostępne tylko dla uczestników biegu.
Źródło: Krismar - Tomaszów Lubelski

 

pomorskie

Kaszuby - Kartuzy
W ostatnim czasie w Kartuzach przybyło 10 cm śniegu i na trasach jest już go 25 cm. Trasy są przygotowywane maszynowo (skuterem) po każdych opadach. W planie jest także przygotowanie ich na weekend.
Źródło: Janusz Meissner - administrator tras w Kartuzach

 

 

Włącz swoją trasę do raportów

Chcesz, aby Twoja trasa biegowa była ujęta w naszych raportach? Prosimy o kontakt na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

zaktualizowano piątek, 02 marca 2018 19:48
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas