Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Warunki na trasach 10 marca 2016 [RAPORT]

opublikowano: 10 marca 2016 autor: Karolina Żukowska

Taki piękny widok na trasę prosto z Jakuszyc

Taki piękny widok na trasę prosto z Jakuszyc Fischer Jakuszyce
Zimowych pięciu minut doczekały się Jakuszyce, gdzie słoneczna pogoda i śnieg stanowią wymarzoną scenerię dla narciarzy biegowych. Warunki śniegowe dopisują również w Bielicach w Górach Bialskich, które szykują się do rywalizacji w maratonie SGB Ultrabiel. Zapowiada się ciekawy biegówkowy weekend.

Góry Izerskie – Jakuszyce

Jakuszyce 10.03.2016

W Jakuszycach panują bardzo korzystne warunki do biegania na nartach. Wszystkie wytyczone trasy są przejezdne i na bieżąco ratrakowane. Do aktywnego wypoczynku zachęca nie tylko pokrywa śnieżna, ale również słoneczna pogoda.

Źródło informacji i dzisiejszych zdjęć: Wypożyczalnia Fischer Jakuszyce

Duszniki-Zdrój - Jamrozowa Polana

Na Jamrozowej Polanie w Dusznikach-Zdroju napotkamy warstwę mokrego śniegu przy dodatnich temperaturach, a w Zieleńcu dopadało śniegu. Do dyspozycji narciarzy są trasy długości 2500 m oraz 1400 m. W wyższych partiach Gór Orlickich przygotowanych jest ok. 15 km tras (łącznie z trasami po stronie czeskiej).

Źródło: Jamrozowa Polana Autoryzowany Serwis

Góry Bialskie i Masyw Śnieżnika

W Górach Bialskich od ostatniego weekendu dopadało ok 20 cm śniegu. Wszystkie trasy w Górach Bialskich są wyratrakowane. Warunki do biegania są doskonałe, aktualna pokrywa śnieżna to ok 20-40 cm. Na narciarzy czekają tory do klasyka i do łyżwy oraz dodatkowe trasy przygotowane do maratonu narciarskiego Ultrabiel. W sobotę w okolicach Bielic będą odbywać się biegi techniką klasyczną na dystansach 10 km, 20 km i 60 km. Przez cały dzień trasy będą zamknięte dla ruchu turystycznego. Osobom, które nie biorą udziału w Ultrabiel sugerujemy wybrać się na narty do Bielic w piątek i niedzielę. Więcej informacji na www.utrlabiel.pl.

W Górach Bialskich/Ryhlebskych Horach ratrak czeski oprócz Malego Sengena przejechał trasy: Pralinka, Velky Sengen, Magistrala, Mostek-Smrk, Travna hora - Milire, Ostruzna Medvedi bouda i Pohadka.

Źródło: Wypożyczalnia Wildcat w Starym Gierałtowie

Tatry – Kościelisko

Na Polanie Chotarz niestety bez zmian – dodatnie temperatury i opady deszczu nie pozostawiają złudzeń, że zima omija Kościelisko szerokim łukiem. Aktualnie nie ma możliwości skorzystania z tras biegowych. Być może czeka nas za to biała Wielkanoc, jak przed rokiem?

Źródło: Wypożyczalnia Biegówek Gąsienica Sport

Tatry – Białka Tatrzańska

Białka Tatrzańska na ilość sztucznego śniegu nie narzeka i jak dotychczas oferuje zarówno tory do klasyka, jak i do stylu łyżwowego.

Na nadchodzący weekend planowane są zawody narciarskie na Kotelnicy Białczańskiej: Easter Jam 2016 (sobota) oraz VI Puchar Prezesa Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska (również w sobotę). Należy się więc liczyć z większą ilością narciarzy zjazdowych, snowboardzistów oraz gości.

Źródło: Gościniec na Brzyzku

Bieszczady – Ustrzyki Dolne

Niestety ze względu na zerową pokrywę śnieżną nie przygotowano żadnych tras do narciarstwa biegowego.

Źródło: Bieszczadzkie Centrum Turystyki i Promocji w Ustrzykach Dolnych

zaktualizowano czwartek, 10 marca 2016 23:14
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas