Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Warunki na trasach 14 grudnia 2017 [RAPORT]

opublikowano: 14 grudnia 2017 autor: Redakcja

Zima na dobre zagościła w Górach Bialskich

Zima na dobre zagościła w Górach Bialskich
Wiatr halny, który wiał w tym tygodniu w Karpatach w jedną noc pozbawił polskich narciarzy kilku tras do biegania. Na szczęście w Sudetach utrzymały się dobre warunki. Prognozy pokazują, że w górach w weekend ma padać. Jest szansa, że dobre warunki powrócą także na południowym wschodzie. Tymczasem informujemy o bieżącej sytuacji.

dolnośląskie

Góry Izerskie - Jakuszyce
Chwilowa odwilż, która nawiedziła Polskę w tym tygodniu, ominęła Góry Izerskie. Ciepłe powietrze jakie na moment odwiedziło Jakuszyce, nie zdążyło wpłynąć na pokrywę śnieżną, sprawiło tylko, że trasy trochę zmiękły. Zaraz po tym przyszedł mróz i powstał dobrze zmrożony podkład. Na to spadła gruba warstwa świeżego śniegu.
W czwartek w Jakuszycach z nieba padały białe płatki, dosypało nawet 15-20 cm śniegu. Ratrak nie nadążał z ubijaniem opadów, godzinę po jego przejeździe, tory były zasypane. Na trasach w Górach Izerskich jest już bardzo dużo śniegu. Jest bezpiecznie dla nart, warunki są doskonałe. Prognozy zapowiadają kolejne opady na czwartkową noc i cały piątek. Kto ma ochotę zaznać zimy, może śmiało na weekend planować przyjazd do Jakuszyc. Należy się spodziewać nawet około 30 km tras.

 

Góry Bialskie i Masyw Śnieżnika (Bielice, Sienna, Kamienica)
W Górach Bialskich mimo lekkiej odwilży warunki są nadal dobre. Hotel Paprsek wyratrakował około 40 km tras. Wyratrakowany jest Maly Sengen, część Millire, Petrikov, Medvedi Bouda, Magistrala, Pralinka. Do tras najwygodniej dostać się od czeskiej strony. Od Bielic trzeba podejść około 3 km. Pokrywa śnieżna w granicach 30 cm. Na trasach około 20 cm ubitego śniegu. Zapowiadane są kolejne opady śniegu w najbliższych dniach, co z pewnością poprawi warunki.

śląskie

Beskid Śląski - Kubalonka
Ciepły wiatr, który najmocniej wiał w Tatrach, zawitał też w Beskid Śląski. Trasy na Kubalonce w dużej części zniknęły. W dolnych partiach tras śnieg niemal całkiem się stopił. W wyżej położonych częściach, osłoniętych lepiej przez drzewa, śnieg się utrzymał. Zapaleni narciarze utrzymują trasę własnymi nartami. Bieganie na niewielkim odcinku wciąż jest możliwe.
Źródło: team nabiegowkach.pl

małopolskie

Tatry - Kościelisko
Choć na Trasach w Kościelisku było już około 30 cm śniegu, jednej nocy niemal wszystko zniknęło. Na trasach w większości widać trawę. Na Chotarzu bieganie jest niemożliwe. Trochę śniegu utrzymało się w okolicach Butorowego Wierchu. W nadchodzącą niedzielę w Kościelisku zaplanowane są zawody. Jeśli w weekend spadnie śnieg, należy spodziewać się, że gospodarze tras cały wysiłek skierują na przygotowanie tras na niedzielny Puchar Kościeliska. Z tego powodu jest raczej mała szansa na turystyczne i rekreacyjne bieganie w Kościelisku w nadchodzący weekend.
Źródło: informacja własna
Tatry - Zakopane - Równia Krupowa
W raporcie, który ukazał się 7 grudnia, trasa na Równi Krupowej była opisywana jako jedna z najlepiej przygotowanych w Polsce. Jeszcze w niedzielę w Tatrach i na Podhalu były nie tyle warunki sezonu, co warunki życia. Potem przyszedł halny i w ciągu doby z fantastycznej trasy na Równi zostały smutne spłachetki śniegu, z którymi ostatecznie rozprawił się deszcz. O bieganiu w Zakopanem musimy niestety zapomnieć do kolejnych opadów.
Źródło: informacja własna i Biegówki pod Tatrami
Gorce - Obidowa
Gorce i trasy w Obidowej już w poprzednich sezonach zaskakiwały nas dużą odpornością na ocieplenie i niesprzyjające warunki. Pomimo że w okolicy halny wytopił cały śnieg, trasa na Turbacz oparła się wysokiej temperaturze. Grubość warstwy śniegu na trasie wynosi od 20 do 30 cm. Trasa jest przygotowana w całości, na całej długości jest tor do techniki klasycznej. Brak zlodowaceń. Na nadchodzący weekend trasa ma być także przygotowana. Nic, tylko wybrać się na biegówki do Obidowej.
Źródło: Zofia Faron - Sołtys Obidowej

 

 

Włącz swoją trasę do raportów

Chcesz, aby Twoja trasa biegowa była ujęta w naszych raportach? Prosimy o kontakt na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

zaktualizowano czwartek, 14 grudnia 2017 18:59
Oceń artykuł
(1 głos)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas