Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Warunki na trasach 16 marca 2017 [RAPORT]

opublikowano: 16 marca 2017 autor: Redakcja

W Jakuszycach panują obecnie najlepsze warunki do biegania na nartach

W Jakuszycach panują obecnie najlepsze warunki do biegania na nartach
Niewiele jest już miejsc w Polsce, gdzie możliwe jest jeszcze bieganie na nartach. Kto chciałby wybrać się na biegówki, najlepszym wyborem wydają się Jakuszyce. Ale także w Górach Bialskich i Orlickich można cieszyć się jeszcze śniegiem i przygotowanymi trasami. Na Kubalonce jest jeszcze krótki odcinek okupowany przez biegaczy pragnących do ostatka wykorzystać sezon. Czyli biegać w Polsce wciąż się da. Korzystajmy.

dolnośląskie

CzynnaGóry Izerskie - Jakuszyce
W Jakuszycach na trasach wciąż jest sporo śniegu, nawet pół metra. Jest bezpiecznie dla sprzętu i biegających. Ratraki przygotowują trasy, ale wysokie temperatury powietrza sprawiają, że już przed południem robi się miękko i to co przygotował ratrak szybko się rozsypuje.

 

CzynnaGóry Orlickie - Duszniki Zdrój
Na Jamrozowej Polanie obecnie nie ma już warunków do biegania. Śnieg wciąż leży na trasach w Górach Orlickich. Tradycyjnie w piątek wieczorem ratrak ma przygotować trasę w Zieleńcu.

 

Góry Bialskie i Masyw Śnieżnika (okolice Stronia Śląskiego)
Góry Bialskie: Na trasy można dostać się tylko od czeskiej strony z Velkego Vbrna (wjazd kolejką) lub wjechać na górę pod schronisko Paprsek samochodem (uwaga, droga jest oblodzona z głębokimi koleinami). Alternatywnie po polskiej stronie można wybrać się piechotą z Bielic, ale trzeba nieść narty około 3 km. Czeski ratrak z Paprska przygotował trasy ostatnio w weekend dla maratonu narciarskiego Ultrabiel. Od tamtej pory warunki niewiele się pogorszyły, bo w ostatnim tygodniu praktycznie wszystkie dni były pochmurne, a noce z przymrozkami. Wystąpiły też niewielkie opady śniegu, łącznie około 5 cm. W Górach Bialskich przygotowanych jest około 20 km. W wyższych partiach gór na trasach wciaż zalega od 20 do 40 cm śniegu.
Masyw Śnieżnika: Śnieg jest, ale w wyższych partiach, a trasy nie są utrzymywane. Ogólnie brak warunków.

 

śląskie

Beskid Śląski - Kubalonka
Na Kubalonce w najwyższej części trasy wciąż leży śnieg, na którym trenuje młodzież z klubów i biegacze, którzy chcą maksymalnie wykorzystać ten sezon. Można biegać jeszcze na około 1 km. We wtorek 14 marca po trasach przejechał skuter i wycisnął tor. Trasa rano jest zmrożona, ale popołudniami przychodzi ciepłe powietrze i robi się miękko.
Źródło: team nabiegowkach.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Włącz swoją trasę do raportów

Chcesz, aby Twoja trasa biegowa była ujęta w naszych raportach? Prosimy o kontakt na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

zaktualizowano czwartek, 16 marca 2017 19:04
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas