Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Warunki na trasach 2 marca 2017 [RAPORT]

opublikowano: 02 marca 2017 autor: Redakcja

Takie warunki i widoki czekają na narciarzy w Białce Tatrzańskiej

Takie warunki i widoki czekają na narciarzy w Białce Tatrzańskiej
Wiosna, która pojawiła się przedwcześnie w Polsce wytopiła śnieg na niżej położonych trasach. Wciąż są jednak miejsca, gdzie śniegu jest nawet pół metra, a warunki do biegania doskonałe. W Jakuszycach od piątku 3 marca trasy są zamknięte dla ruchu tyrystycznego, gdyż odbywa się tam Bieg Piastów. Gdzie w takim razie udać się na biegówki? Przeczytasz w naszym raporcie.

dolnośląskie

CzynnaGóry Izerskie - Jakuszyce
W Jakuszycach wciąż są doskonałe warunki. W czwartek w chwili publikacji tego tekstu intensywnie pada tam śnieg. Jedak możemy zapomnieć o turystycznym bieganiu w tej części Gór Izerskich w nadchodzący weekend. Od piątku 3 marca do niedzieli 5 marca w Jakuszycach odbywają się główne konkurencje Biegu Piastów. Wszystkie trasy są w tym czasie zamknięte dla ruchu turystycznego. Po weekendzie nie należy spodziewać się przygotowanych tras, po tak dużym wysiłku organizacyjnym rozpocznie się sprzątanie terenu, a osoby pracujące na co dzień przy trasach będą odpoczywać.
Źródło: informacja własna i Wypożyczalnia Fischer Jakuszyce
nieczynnaGóry Suche - Sokołowsko
W Sokołowsku brak śniegu, trasy są zamknięte.
Źródło: Andrzej Nowicki
nieczynnaGóry Stołowe - Karłów
W Karłowie trasy są już zamknięte.
CzynnaGóry Orlickie - Duszniki Zdrój
W okolicach Dusznik-Zdroju biegać można w Zieleńcu. Tam trasy mają być przygotowane tradycyjnie w piątek. Na Jamrozowej Polanie występują już liczne przetarcia, a ratrak jeździ tylko po wybranych fragmentach tras. Tor do techniki klasycznej nie jest zakładany. Od 2 do 5 marca na Jamrozowej Polanie odbywają się Mistrzostwa Polski Młodzików w biathlonie, więc trasy będą ogólnodostępne tylko popołudniami.
nieczynnaMasyw Śnieżnika
Okolice Międzygórza: niestety w Międzygórzu odwilż zrobiła swoje i obecnie nie ma tam warunków do uprawiania narciarstwa biegowego.
Okolice Stronia Śląskiego: w zasadzie brak warunków, trasy już dawno nie były ratrakowane. ale na wyżej położonych terenach śniegu jest dużo (Droga nad Lejami, Żmijowiec) - również tutaj spadł ostatnio świeży śnieg.
Góry Bialskie - Bielice
Od parkingu w Bielicach aż do tzw. żółtego mostu (około 3 km od parkingu) brak warunków. Także trzeba przejść z nartami w rękach. Czeski ratrak z Paprska przygotowuje na bieżąco trasy, w tym te po polskiej stronie (Maly Sengen), na których warunki są bardzo dobre. Przygotowanych tras łącznie z czeskimi jest około 23 km. Co ciekawe w ostatnich trzech dniach w wyższych partiach Gór Bialskich spadło łącznie 10 cm świeżego śniegu. Temperatury w nocy na minusie w dzień do +3. Na trasach nadal pokrywa śnieżna wynosi od 30 do 50 cm mimo, że w Stroniu Śląskim czuć wiosnę.
Maly Sengen

 

małopolskie

nieczynnaTatry - Kościelisko
W Kościelisku w czwartek 2 marca wiosna pełną piersią, a temperatury na wysokim plusie, słonce i piękne widoki. Natomiast śniegu brak. Po trasach zostało tylko wspomnienie.
nieczynnaTatry - Zakopane - Równia Krupowa
Trasa na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem ogłosiła koniec zimy. Przed wiosną bronią się jeszcze resztki białej wstęgi, która została usypana w styczniu ze śniegu z armatek. Pomyśleć tylko, że gdyby zamiast kilkunastu centymetrów, trasę dośnieżyć przynajmniej półmetrową warstwą, mielibyśmy wciąż całkiem niezłe warunki biegowe z nieprawdopodobnie pięknym widokiem na Tatry.
CzynnaTatry - Białka Tatrzańska
Warunki panujące w Białce Tatrzańskiej śmiało można ocenić jako bardzo dobre. Pokrywa stucznego śniegu o grubosci ok. 50 cm odpiera ataki słonecznych promieni i okresowych opadów deszczu. Brak przetarć pozwala na treningi nawet na nartach startowych. Szeroka wyratrakowana trasa z dwoma śladami do stylu klasycznego i miejscem na styl łyżwowy zachęcają do biegania w marcowym słońcu. Przy ładnej pogodzie dodatkową nagrodą są piękne widoki.
CzynnaGorce - Nowy Targ
W Nowym Targu sztucznie naśnieżona i oświetlona po zmroku pętla przy Stacji Narciarskiej „Długa Polana" będzie czynna do 19 marca, a nie jak wcześniej planowano do 28 lutego. Warunki na tej trasie są bardzo dobre. Pozostałe trasy biegowe w Nowym Targu są nieczynne.
CzynnaGorce - Obidowa
Warunki w Obidowej są bardzo dobre, a trasy przygotowywane są na bieżąco. Na całej długości trasy założony jest tor do stylu klasycznego, oblodzenia nie występują, gdyż trasy są frezowane. Na trasach wciąż zalega od 40 do 60 cm śniegu, nie ma przetarć, jest bezpiecznie dla narciarzy i sprzętu.
Źródło: Zofia Faron - Sołtys Obidowej

 

mazowieckie

nieczynnaWarszawa - Wesoła
Po ostatnich intensywnych deszczach i dodatnich temperaturach śnieg na trasie stopniał w całości. Po ewentualnych opadach śniegu, trasa ma być znów  uruchomiona.

 

Włącz swoją trasę do raportów

Chcesz, aby Twoja trasa biegowa była ujęta w naszych raportach? Prosimy o kontakt na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

zaktualizowano sobota, 04 marca 2017 07:04
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas