Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Warunki na trasach 21 lutego 2019 [RAPORT]

opublikowano: 21 lutego 2019 autor: Redakcja

Takie widoki na Tatry tylko z trasy na Turbacz

Takie widoki na Tatry tylko z trasy na Turbacz
Choć na nizinach można było już poczuć wiosnę, w górach gruba pokrywa śniegu utrzymała się w większości miejsc w dobrym stanie. W nocy często panował tam mróz, więc nawet przy dodatnich temperaturach w dzień dziesiątki, a nawet setki centymetrów śniegu są nie do ruszenia. Jak możesz przekonać się z dzisiejszego raportu, niemal wszędzie w górach będzie można w najbliższy weekend biegać na nartach. Gdzie dokładnie? Przeczytaj...

dolnośląskie

Góry Izerskie - Jakuszyce
W Jakuszycach wciąż można biegać po 80 km tras. We wtorek ratrak przejechał trasy w kierunku Szklarskiej Poręby, we środę Dukty, okolice Samolotu i trasy w kierunku Czech. Ocieplenie nie wpłynęło znacząco na ubytek śniegu, przez tydzień pokrywa zmalała może o 5 cm, nadal na trasach pozostaje około 2 m śniegu. Prognozy na piątek zapowiadają opady śniegu z deszczem, w weekend silne mrozy i słońce.
W najbliższy weekend w Jakuszycach na trasach odbywać się będą pierwsze zawody w ramach Festiwalu Narciarstwa Biegowego - Biegu Piastów. W sobotę "Rodzinna 11", a w niedzielę Memoriał Stanisława Michonia na 15 km. Trasy zawodów będą zamknięte dla ruchu turystycznego, ale dla narciarzy, którzy nie startują, do dyspozycji będzie kilkadziesiąt kilometrów innych tras.
Góry Orlickie - Duszniki Zdrój
Duszniki Arena: wszystkie trasy na Duszniki Arena są przygotowane, tor jest wyciśnięty, pokrywa śniegu waha się pomiędzy 25 cm a 50 cm. Warunki do biegania są bardzo dobre, lecz śnieg już jest brudny.
Zieleniec: Trasy biegowe w Zieleńcu były ratrakowene we wtorek, ponieważ nie padał deszcz, wciąż są w dobrym stanie, pokrywa śniegu wynosi około 40cm. Ratrak ma wyjechać w piątek wieczorem, aby je przygotować przed weekendem.
Źródło: MOKiS Duszniki-Zdrój
Góry Bystrzyckie
W Spalonej trasy są przygotowywane, warunki jeszcze są dobre. W piątek ma zostać przygotowana trasa w Lasówce, gdyż w sobotę 23 lutego o 12:00 odbędzie się tam bieg narciarski stylem klasycznym Na Biegówki do Lasówki 2019.
Źródło: Urząd Miasta i Gminy Bystrzyca Kłodzka
Masyw Śnieżnika - Międzygórze
Brak warunków do biegania na nartach.
Źródło: Urząd Miasta i Gminy Bystrzyca Kłodzka
Góry Bialskie i Masyw Śnieżnika (Bielice, Sienna, Kamienica)
Warunki wszędzie bardzo dobre, śniegu w dalszym ciągu od 50 do 130 cm w wyższych partiach. Mimo tego, że wszędzie jest już powiew wiosny, w górach co noc są przymrozki. W dzień temperatura na lekkim plusie, ale zleżały firnowy śnieg ma się dobrze.

Góry Bialskie/Rychlebske: Wszystkie trasy są przygotowane, co w połączeniu z trasami czeskimi daje około 100 km. Trasy twarde, zmrożone, śnieg szybki. Odwilży za bardzo nie widać. Przygotowane jest wszystko: Dolina Białej Lądeckiej, trasy maratonu Ultrabiel, Velky i Maly Sengen, Pralinka, Medvedi Bouda, Magistralla, Rozovka, Millire, Pohadka, Petrikov. Dolina Pluszcza przy Chacie Cyborga: warunki nadal dobre - tu już niestety powoli widać odwilż. Dla początkujących, rodzin z małymi dziećmi w sam raz.

Masyw Śnieżnika: Tu również warunki bardzo dobre. Trasy twarde i zmrożone, śnieg szybki. Przygotowane jest wszystko: pętla Góry Młyńsko, Kamienica, Droga Nad Lejami, Janowa Góra, Żmijowiec, Nowa Morawa.

Góry Sowie
Tym razem nie otrzymaliśmy informacji o sytuacji na trasach w Górach Sowich.
Źródło: Bielawska Agencja Rozwoju Lokalnego

śląskie

Beskid Śląski - Kubalonka
Na Kubalonce wiosny jeszcze nie widać. Śniegu jest wciąż dużo, można biegać na wszystkich odcinkach tras. W nadchodzącą niedzielę 24 lutego o 10:00 na trasach Kubalonki odbędzie się Bieg Narciarski "O Istebniański Bruclik". Trasy będą zamknięte dla ruchu turystycznego.
Źródło: informacja własna

małopolskie

Tatry - Chochołów
Przy Termach Chochołowskich można biegać na pętli o długości 1,6 km. Pokrywa śnieżna wynosi około 1 m. Trasa jest ratrakowana na bieżąco z torem do techniki klasycznej i szeroką ścieżką do techniki łyżwowej. W weekend trasa i wypożyczalnia będą czynne.
Źródło: Chochołowskie Termy
Tatry - Kościelisko
Mimo ocieplenia warunki do biegania na nartach w Kościelisku są bardzo dobre. Do dyspozycji narciarzy jest 10 km przygotowanej trasy.
Tatry - Zakopane
Tym razem nie otrzymaliśmy informacji z Zakopanego.
Źródło: Wydział Turystyki i Sportu w Zakopanem
Gorce - Nowy Targ
W Nowym Targu warunki na szlakach narciarstwa biegowego dobre, miejscami dostateczne.
Gorce - Obidowa
Trasy przygotowane, całość ratrakowana i frezowana codziennie, pokrywa śniegu wynosi od 60 cm do 80 cm. Na całej długości wyciśnięte są po obu stronach tory do stylu klasycznego. Środek przygotowany dla pasjonatów stylu łyżwowego. Przygotowane dwa warianty: Doliną Lepietnicy i Doliną Obidowca - czyli około 30 km tras. Na weekend ma być także czynna trasa do Waksmunda. W sobotę na trasach "Śladami Olimpijczyków" odbywać się będzie bieg TURBACZ XC.
Źródło: Zofia Faron - Sołtys Obidowej
Beskid Wyspowy - pod Mogielicą
Wiosenna pogoda niestety pogorszyła warunki na trasach w Beskidzie Wyspowym. Od czwartku z powodu przetarć zamknięta została trasa 5,5 km "Zalesie". Na noc z czwartku na piątek zapowiadane są opady śniegu. Jeśli spadnie go wystarczająco dużo, zostanie podjęta próba przygotowania trasy w Zalesiu na weekend. Na trasie 21 km "Mogielica" oraz na "Stadionie" wciąż jest bardzo dużo śniegu. Te trasy będą przygotowanie ratrakiem w piątek w nocy.
Źródło: Piotr Groń - operator ratraka

 

Włącz swoją trasę do raportów

Chcesz, aby trasa biegowa, którą się opiekujesz, była ujęta w naszych raportach? Biegasz na trasie i masz informacje z pierwszej ręki? Przekazuj nam te informacje, a my opublikujemy je w ogólnopolskim raporcie śniegowym. Prosimy o kontakt na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Uwaga! Redakcja nie przepisuje treści z innych stron, nie pobiera także informacji z tablic facebookowych. Wszystkie informacje, które są publikowane w tym raporcie, zostały przekazane redakcji przez osoby, które są odpowiedzialne za utrzymanie tras w swojej okolicy, lub są narciarzami, którzy osobiście sprawdzili warunki.

zaktualizowano piątek, 22 lutego 2019 09:46
Oceń artykuł
(1 głos)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas