Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Warunki na trasach 21 marca 2019

opublikowano: 21 marca 2019 autor: Redakcja

Obidowa w Gorcach to jedna z dwóch tras w Polsce, gdzie w czwarty weekend marca będą jeszcze dobre warunki.

Obidowa w Gorcach to jedna z dwóch tras w Polsce, gdzie w czwarty weekend marca będą jeszcze dobre warunki.
Pierwszy dzień wiosny i pierwszy nasz raport w tym roku, w którym nie mamy dobrych wieści z większości polskich tras biegowych. Ale są pewniaki, gdzie w nadchodzący weekend będzie można pobiegać na nartach na przygotowanych trasach.

dolnośląskie

Góry Izerskie - Jakuszyce
W Górach Izerskich bez zmian, czyli wciąż masa śniegu. Na większości odcinków pokrywa wynosi przynajmniej 1 m i jest dobrze ubita ratrakiem. Jakuszyce to miejsce, gdzie będzie można pobiegać z pewnością jeszcze przez wiele tygodni. Na trasach świetne warunki zarówno do biegania klasykiem, jak też łyżwą. Tory w bardzo dobrym stanie. W tygodniu pieszych było niewiele, więc przyjemnie biegało się także łyżwą. Na trasach czysto, bez gałązek, czy igliwia.
Góry Bystrzyckie
W Górach Bystrzyckich sezon zakończony - zarówno w Spalonej, jak też Lasówce. Wiosna wygrała w tych miejscach z zimą.
Źródło: Urząd Miasta i Gminy Bystrzyca Kłodzka
Góry Bialskie i Masyw Śnieżnika (Bielice, Sienna, Kamienica)
Po polskiej stronie granicy w związku z rozpoczęciem prac leśnych i koniecznością odśnieżania dróg sezon biegówkowy w Górach Bialskich i Masywie Śnieżnika zakończył się. Ale kto ma ochotę na turystyczne poruszanie się na nartach po śniegu, wciaż jest to jeszcze możliwe po polskiej stronie. W Górach Bialskich na wysokości powyżej 850 m n.p.m. wciąż jest 50 - 70 cm śniegu. W Bielicach warunki na pierwszych dwóch kilometrach nadają się w zasadzie na spacer z nartami pod pachą. Po tym odcinku warunki są dobre, a tam gdzie trasy wciąż ratrakuje czeskie schronisko Paprsek - bardzo dobre.
Góry Sowie
W Górach Sowich nie ma już warunków do biegania na nartach.
Źródło: Bielawska Agencja Rozwoju Lokalnego

śląskie

Beskid Śląski - Kubalonka
Na Kubalonce jest jeszcze śnieg, ale miejscami pojawiają się już prześwity. Trasy nie są przygotowywane, brak też jest torów. Na ten moment należy przyjąć, że na Kubalonce sezon się już skończył.
Źródło: informacja własna

małopolskie

Tatry - Chochołów
Trasy przy Chochołowskich Termach już są nieczynne.
Źródło: Chochołowskie Termy
Tatry - Kościelisko
W Kościelisku nie biega się już na nartach, trasy zamieniają się w dywan krokusów.
Tatry - Zakopane
W Zakopanem warunki do biegania są jeszcze na trasie Biały Potok. Można biegać na około 800 m, śniegu jest tam sporo, można poruszać się klasykiem i łyżwą.
Źródło: Wydział Turystyki i Sportu w Zakopanem
Gorce - Nowy Targ
Koniec sezonu w Nowym Targu, nie ma już warunków do uprawiania narciarstwa biegowego.
Gorce - Obidowa
Warunki na trasie bardzo dobre, pokrywa śniegu od 50 cm do 70 cm, brak oblodzeń. Trasy ratrakowane są na bieżąco, tor do stylu klasycznego wyciśnięty na całej długości tras, środek przygotowany do stylu łyżwowego.
Źródło: Zofia Faron - Sołtys Obidowej
Beskid Sądecki - Krynica-Zdrój
Brak już warunków do biegania w Krynicy-Zdrój, a trasy są zamknięte.
Źródło: Narciarskie Trasy Biegowe "U Leśników"

 

Włącz swoją trasę do raportów

Chcesz, aby trasa biegowa, którą się opiekujesz, była ujęta w naszych raportach? Biegasz na trasie i masz informacje z pierwszej ręki? Przekazuj nam te informacje, a my opublikujemy je w ogólnopolskim raporcie śniegowym. Prosimy o kontakt na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Uwaga! Redakcja nie przepisuje treści z innych stron, nie pobiera także informacji z tablic facebookowych. Wszystkie informacje, które są publikowane w tym raporcie, zostały przekazane redakcji przez osoby, które są odpowiedzialne za utrzymanie tras w swojej okolicy, lub są narciarzami, którzy osobiście sprawdzili warunki.

zaktualizowano piątek, 22 marca 2019 13:57
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas