Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Warunki na trasach 23 marca 2016 [RAPORT]

opublikowano: 23 marca 2016 autor: Karolina Żukowska

W Górach Bialskich można liczyć na przygotowane trasy biegowe.

W Górach Bialskich można liczyć na przygotowane trasy biegowe.
Kalendarzowa wiosna jest już z nami, podczas gdy narciarze tęsknią za swoimi biegówkami. Koszyczek Wielkanocny czas już naszykować, zaś narty mimo wszystko nasmarować, gdyż w górach zima z wiosną walkę swą toczą i najbardziej sceptycznych jeszcze zaskoczą! Śnieżnego Śmigusa Dyngusa!

Góry Izerskie – Jakuszyce

We wtorek (22.03.2016) przez cały dzień z małymi przerwami na słońce delikatnie sypał śnieg. Większość tras została wyratrakowana. Bardzo dobre warunki panują na następujących trasach: Polana Jakuszycka, kierunek na Polanę Maliszewskiego, Zimowa, Bez Łaski, na Kopalnię Stanisław, Górny i Dolny Dukt, Samolot, Jeleniogórska, Volvo, Elektrowni Turów, Kozi Grzbiet, Krogulec. Natomiast trasa PKO BP letnia - dołem na Orle stan dobry. Jak na koniec marca warunki są naprawdę wielce zadowalające.

Źródło: Wypożyczalnia Fischer Jakuszyce

Duszniki-Zdrój - Jamrozowa Polana

Na Jamrozowej Polanie w Dusznikach-Zdroju nie ma warunków do biegania na nartach. Natomiast w Zieleńcu nadal czynne są trasy: od Kamienia na Orlicę i po stronie czeskiej.

Źródło: Jamrozowa Polana Autoryzowany Serwis

Góry Bialskie i Masyw Śnieżnika

Wszystkie trasy w Górach Bialskich są przygotowane i wyratrakowane. Warunki do biegania są bardzo dobre, aktualna pokrywa śnieżna to ok. 35 cm. Na narciarzy czekają tory do klasyka i do łyżwy. W Górach Bialskich/Ryhlebskych Horach ratrak czeski oprócz Malego Sengena przejechał trasy: Pralinka, Velky Sengen, Magistrala, Hranice Palas -Travna, Rampa, Ostruzna, Medvedi bouda i Pohadka.

W Masywie Śnieżnika również zostały przygotowane wszystkie trasy, w tym trasy prowadzące do Schroniska na Śnieżniku. Ogólne warunki na trasach dobre, jedynie początkowy odcinek z Nowej Morawy na Drogę nad Lejami został odśnieżony, więc tam śniegu jest mało.

Najbliższy przejazd ratraka w Bielicach i na Żmijowcu planowany jest na weekend (w nocy z 25/26 marca). W zbliżające się święta Wielkanocne będzie można śmiało pobiegać na biegówkach.

Źródło: Wypożyczalnia Wildcat w Starym Gierałtowie

Góry Bystrzyckie – Spalona

Mamy już wiosnę, nadchodzi Wielkanoc, ale zima w Spalonej trwa nadal. Na trasach narciarstwa biegowego zalega gruba warstwa ubitego śniegu, która dochodzi do 40 cm. W kilku miejscach ze względu na mocne promienie słoneczne pokrywa została uszczuplona, ale nadal zachowana jest ciągłość tras. Czynne są turystyczne szlaki zielony i czerwony, które przygotowuje skuter oraz główne pętle Jagodna Duża i Jagodna Mała - te przed weekendem przygotuje ratrak Gminy Bystrzyca Kłodzka.

To już najprawdopodobniej ostatnie ratrakowanie tego sezonu, warunki śniegowe są bardzo dobre, temperatury obecnie na lekkim plusie w dzień i przymrozki nocą. Świąteczny weekend zapowiada się doskonale, z błękitnym niebem, promieniami wiosennego słońca oraz widokowymi trasami Gór Bystrzyckich. Stacja Narciarska Spalona zaprasza na biegówkową Wielkanoc.

Źródło: Szkoła Narciarstwa Biegowego Centrum Śnieżnik

Tatry – Kościelisko

Na Polanie Chotarz nie ma warunków śniegowych i możliwości korzystania z tras biegowych.

Źródło: Wypożyczalnia Biegówek Gąsienica Sport

Tatry – Białka Tatrzańska

W Białce Tatrzańskiej coraz cieplej i wiosennie, więc też coraz trudniej utrzymać śnieg na trasach biegowych. Warunki do uprawiania narciarstwa można określić jako średnie.

Źródło: Gościniec na Brzyzku

Bieszczady – Ustrzyki Dolne

W Bieszczadach, podobnie jak przed tygodniem, brak śniegu, więc nie ma tras do uprawiania narciarstwa biegowego. Ze względu na temperatury dodatnie nie ma też możliwości sztucznego naśnieżania.

Źródło: Bieszczadzkie Centrum Turystyki i Promocji w Ustrzykach Dolnych

 

Włącz swoją trasę do raportów

Chcesz, aby Twoja trasa biegowa była ujęta w naszych raportach? Prosimy o kontakt na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

zaktualizowano czwartek, 08 grudnia 2016 15:02
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (1)
januszek_44
januszek_44 Faktycznie warunki są bardzo dobre , byłem wczoraj w bialskich . Ślad zaczyna się już od parkingu w Bielicach , nawet leśnicy go nie zniszczyli , potem jest rewelacyjnie . Od Nowej Morawy w stronę drogi pod lejami i Kletna lepiej się nie wybierać , na odcinku około 2 kilometrów brak śladu , straszne błoto i prace leśne , chociaż jak się przedrze przez ten odcinek to potem jest już dobrze , no i te widoki na trasie .
24.03.2016, 08:15
Głosy: +0
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas