Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Warunki na trasach 23 marca 2017 [RAPORT]

opublikowano: 23 marca 2017 autor: Redakcja

W Górach Orlickich na weekend przygotowywana jest trasa od Kamienia w kierunku Orlicy

W Górach Orlickich na weekend przygotowywana jest trasa od Kamienia w kierunku Orlicy
Już wiosna, mimo to w kilku miejscach w Polsce śnieg wciąż leży w górach, a ratraki przygotowują trasy dla biegaczy. Korzystajmy, by zima się na nas nie obraziła i wróciła wcześnie w kolejnym sezonie. Gdzie jeszcze można postawić biegówki na śniegu? Przeczytaj.

dolnośląskie

CzynnaGóry Izerskie - Jakuszyce
Jakuszyce się trzymają. We środę w Górach Izerskich padał śnieg. W czwartek wyjechał ratrak przygotowując 25 km tras. Można biegać m.in. Spacerową do Orla, na Samolocie i w okolicach Cichej Równi, na Dolnym Dukcie i drodze na Kopalnię Stanisław.

 

CzynnaGóry Orlickie - Duszniki Zdrój
W Górach Orlickich wciąż można biegać na trasach w Zieleńcu i po czeskiej stronie granicy. Tradycyjnie w piątek wieczorem ratrak przygotuje trasę z Zieleńca od "kamienia" w kierunku Orlicy.

 

 

Góry Bialskie i Masyw Śnieżnika (okolice Stronia Śląskiego)
Góry Bialskie: dostać można się tylko od czeskiej strony. Czeski ratrak ze schroniska Paprsek przygotował trasy w niedzielę niedzielę 19 marca. Ale są plany, że na ten weekend też przejedzie po trasach. Już ostatni raz w tym sezonie. Warunki nie najlepsze. Śnieg jest mokry i brudny, jego pokrywa to wciąż 20-30 cm. Poruszać się można po około 15 km (Maly Sengen, Petrikov, Magistrala częściowo Pralinka). Od czeskiej strony można wjechać do samego schroniska, bo śnieg praktycznie zszedł z drogi i jest goły asfalt. Wyciąg już nie działa.
Masyw Śnieżnika: brak warunków.

 

małopolskie

 

 

CzynnaTatry - Białka Tatrzańska
Na trasach w Białce Tatrzańskiej wciąż można rekreacyjnie pobiegać. Choć jest to bieg z przeszkodami. W górnych częściach trasy miejscami brakuje śniegu, tak więc trzeba czasami się cofnąć i wykorzystywać łączenia półek, na których położone są kolejne piętra trasy, by zachować ciągłość bez odpinania nart. Śnieg jest mokry, ale ubity. Pokrywa śniegu wynosi około 40 cm. Wisienką na torcie może być zjazd prawie pustą w tygodniu, wyratrakowaną nartostradą.

 

 

 

 

 

 

 

 

Włącz swoją trasę do raportów

Chcesz, aby Twoja trasa biegowa była ujęta w naszych raportach? Prosimy o kontakt na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

zaktualizowano piątek, 24 marca 2017 17:45
Oceń artykuł
(1 głos)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas