Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Warunki na trasach 29 marca 2018 [RAPORT]

opublikowano: 29 marca 2018 autor: Redakcja

Z takich warunków, jakie panują na koniec marca w Górach Izerskich, cieszylibyśmy się też w styczniu

Z takich warunków, jakie panują na koniec marca w Górach Izerskich, cieszylibyśmy się też w styczniu
Nadchodzi Wielkanoc, a w Polsce wciąż można biegać na nartach. Co prawda w większości miejsc zakończono już sezon, nie ma śniegu lub trasy przestały być uprawiane. Za to w wyższych partiach Sudetów warunki są świetne. W Jakuszycach i Górach Izerskich w kierunku na zachód i południe od Jakuszyc można biegać po grubej pokrywie śniegu. Dobre warunki są także w Górach Bialskich, choć na trasy trzeba się dostać od czeskiej strony. Korzystajmy, bo to już ostatnie chwile na biegówkach w tym sezonie.

dolnośląskie

Góry Izerskie - Jakuszyce
W ciągu ostatnich 2 dni przed czwartkiem w Górach Izerskich spadło około 5 cm świeżego śniegu. Na trasach jest wciąż 30 - 50 cm ubitego śniegu. Ratrak pracuje. We środę przejechał dukty, kopalnię, Orle, we wtorek pętle w okolicach samolotu. Warunki są bardzo dobre. Lepsze niż w ubiegłych sezonach w styczniu. Zarówno tory do klasyka jak i trasa na łyżwę perfekcyjna, w torach na niżej położonych trasach sporo zlodowaceń. Stowarzyszenie Bieg Piastów będzie przygotowywało trasy jeszcze w ostatni weekend marca i pierwszy weekend kwietnia, czyli oficjalny koniec sezonu 8 kwietnia. W sobotę 31 marca w Jakuszycach odbędzie się bieg charytatywny, uczestnicy do południa zajmą Dolny i Górny Dukt. Poniższe zdjęcie z czwartkowego popołudnia.
Źródło:informacja własna i Wypożyczalnia Fischer Jakuszyce
Góry Bialskie i Masyw Śnieżnika (Bielice, Sienna, Kamienica)
Góry Bialskie: Warunki w Bielicach na biegówki jak najbardziej są, ale w wyżej położonych partiach gór. Dół niestety z licznymi przetarciami. Cztery możliwości żeby dostać się do tras: podejść od parkingu w Bielicach około 2,5 km Doliną Białej Lądeckiej, zielonym szlakiem około 25 min, wjechać wyciągiem z Velkego Vbrna, wjechać samochodem do Paprska. W czwartek gospodarze schroniska Paprsek ratrakowali trasy. W niektórych miejscach śniegu jest jeszcze do 40 cm. Zapowiadane są opady śniegu na Święta. Paprsek na pewno będzie jeszcze ratakować.
Góry Sowie
W Górach Sowich sezon już zakończony. Gospodarze tras zapraszają w grudniu, jeśli będzie śnieg.
Źródło: Bielawska Agencja Rozwoju Lokalnego

śląskie

Beskid Śląski - Kubalonka
Na Kubalonce śnieg można spotkać jeszcze tylko w najwyżej położonych fragmentach tras. Korzystają z niego zapaleńcy, którzy nie mogą wyborazić sobie życia bez biegówek. Nie polecamy, można zniszczyć narty.
Źródło: informacja własna

małopolskie

Tatry - Kościelisko
Trasy na Polanie Chotarz nieczynne. Brak śniegu.
Tatry - Zakopane
Trasa na Górnej Równi Krupowej z powodu nie wystarczającej ilości sniegu jest nieczynna.
Źródło: Wydział Turystyki i Sportu w Zakopanem
Beskid Wyspowy - pod Mogielicą
Koniec sezonu, brak warunków.
Źródło: Piotr Groń - operator ratraka

lubelskie

Lubelszczyzna - Tomaszów Lubelski
W Tomaszowie Lubelskim już wiosna. Koniec sezonu.
Źródło: Krismar - Tomaszów Lubelski

 

 

Włącz swoją trasę do raportów

Chcesz, aby Twoja trasa biegowa była ujęta w naszych raportach? Prosimy o kontakt na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

zaktualizowano czwartek, 29 marca 2018 19:22
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas