Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Warunki na trasach 3 marca 2016 [RAPORT]

opublikowano: 03 marca 2016 autor: Karolina Żukowska

Trasy biegowe w Górach Bialskich zapraszają narciarzy w plener

Trasy biegowe w Górach Bialskich zapraszają narciarzy w plener
Pierwszy tydzień marca nie rozpieszcza narciarzy biegowych. Coraz trudniej marzyć o białym szaleństwie, ale są jeszcze miejsca, gdzie można z powodzeniem spędzić aktywnie weekend i potrenować na nartach. Największym wydarzeniem najbliższych dni będą rywalizacje 40 Biegu Piastów.

Góry Izerskie – Jakuszyce

W Jakuszycach panują korzystne warunki do biegania na nartach, co zapewne bardzo cieszy organizatorów oraz startujących w rywalizacjach jubileuszowego Biegu Piastów. Dla osób nie biorących udziału w zawodach trasy są niestety zamknięte na czas trwania narciarskiego święta. Nie będzie więc można skorzystać z tras w nadchodzący weekend.

Zdecydowanym na spędzenie weekendu w domu polecamy za to artykuł Historia początków Biegu Piastów.

Źródło: Wypożyczalnia Fischer Jakuszyce oraz informacja własna

Duszniki-Zdrój - Jamrozowa Polana

Na Jamrozowej Polanie w Dusznikach-Zdroju napotkamy warstwę mokrego śniegu, po której można się jedynie poślizgać. W wyższych partiach Gór Orlickich nieco lepsze warunki śniegowe, ale bez rewelacji.

Zaplanowane na dni 3-6 marca 2016 Mistrzostwa Polski Młodzików w biathlonie zostały odwołane.

Źródło: Jamrozowa Polana Autoryzowany Serwis

Góry Bialskie i Masyw Śnieżnika

W Górach Bialskich od ostatniego weekendu spadło nawet 30 cm śniegu. Dzisiaj po południu śnieg znów padał. Większość tras została ubita przez ratraki. W górnej części po Malym Sengenie przejechał dodatkowo ratrak czeski. Warunki do biegania z kilkoma bardzo krótkimi wyjątkami są doskonałe.

2016-03-02-Gory-Bialskie-w-tekscie

W nadchodzący weekend warto się wybrać zamiast do Jakuszyc, gdzie trasy będą zamknięte ze względu na Bieg Piastów, właśnie do Bielic, aby pobiegać po trasach w Górach Bialskich. Tym bardziej, że w drugą sobotę marca na tych trasach odbywać się będzie nowy maraton narciarski SGB Ultrabiel i będą one zamknięte dla ruchu turystycznego. Być może nadchodzący weekend to ostatnia szansa na dobre warunki do biegania w Górach Bialskich w tym sezonie?

W Górach Bialskich/Ryhlebskych Horach ratrak czeski oprócz Malego Sengena przejechał trasy: Pralinka, Velky Sengen, Magistrala, Mostek-Smrk, Travna hora - Milire, Ostruzna Medvedi bouda i Pohadka.

Źródło: informacja własna oraz Wypożyczalnia Wildcat w Starym Gierałtowie

Beskid Śląski – Kubalonka

W Beskidzie Śląskim aktualnie panują dobre warunki na trasach biegowych. Trasy są przygotowane dla narciarzy, więc śmiało można też obrać kierunek na Wisłę zamiast na Jakuszyce, żeby skorzystać z uroków zimy.

Źródło: Wypożyczalnia nart biegowych Salomon na Kubalonce

Tatry – Kościelisko

Na Polanie Chotarz zgodnie z polskim przysłowiem „w marcu jak w garncu" zapanowały aktualnie bardziej wiosenne niż zimowe warunki. Opady deszczu z ostatnich dni przegoniły niestety śnieg z tras biegowych. W nadchodzący weekend nie będzie raczej szans na białe trasy, choć jak wiemy – pogoda w górach potrafi być zmienna i szybko zaskoczyć.

Źródło: Wypożyczalnia Biegówek Gąsienica Sport

Tatry – Białka Tatrzańska

W Białce Tatrzańskiej już tradycyjnie przygotowane są zarówno tory do klasyka, jak i do stylu łyżwowego, a to dzięki sztucznemu naśnieżaniu. Aktualna pokrywa śnieżna to 10-30 cm.

Źródło: Gościniec na Brzyzku

Bieszczady – Ustrzyki Dolne

Ze względu na brak śniegu nie utworzono tras do narciarstwa biegowego. Można biegać jedynie na Gromadzyniu, ale bez torów. Bieszczady nie mają zbyt dużo szczęścia do śniegu tej zimy.

Źródło: Bieszczadzkie Centrum Turystyki i Promocji w Ustrzykach Dolnych

zaktualizowano niedziela, 06 marca 2016 14:36
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas