Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Warunki na trasach 30 marca 2016 [RAPORT]

opublikowano: 30 marca 2016 autor: Karolina Żukowska

Góry Bialskie jeszcze nie dają za wygraną i zapraszają narciarzy.

Góry Bialskie jeszcze nie dają za wygraną i zapraszają narciarzy.
Śnieg znika w promieniach wiosennego słońca, a wraz z nim zmniejsza się liczba regionów, w których można jeszcze skorzystać z tras biegowych. Nadchodzący weekend będzie być może ostatnim dzwonkiem dla narciarzy w tym sezonie biegowym. Dokąd pojechać, żeby w dobrym stylu pożegnać zimę?

Góry Izerskie – Jakuszyce

Warunki na trasach biegowych są zmienne w zależności od położenia tras: im wyżej tym oczywiście lepiej. Dobre warunki panują wciąż na trasach Dolny i Górny Dukt, Samolot, Volvo i Justyny. Najlepsze warunki śniegowe panują na trasie na Kopalnię Stanisław oraz wyżej od Buczków.

W sobotę 02.04.2016 w Jakuszycach odbędzie się Charytatywny Bieg dla Natalki, którego celem jest zebranie funduszy na leczenie tej młodziutkiej narciarki. Trasa biegu na dystansie 7 km będzie wiodła przez Dolny i Górny Bieg. Start o godz. 11:30, a planowane zakończenie biegu: godz. 14:00.

Źródło: Wypożyczalnia Fischer Jakuszyce

Duszniki-Zdrój - Jamrozowa Polana

Zdaje się, że to już ostatni tydzień z resztkami śniegu w Zieleńcu i w Górach Orlickich. Po stronie czeskiej są warunki do biegania na nartach.

Źródło: Jamrozowa Polana Autoryzowany Serwis

Góry Bialskie i Masyw Śnieżnika

Powoli w Góry Bialskie i Masyw Śnieżnika wkrada się wiosna, ale nadal można pobiegać na nartach. Warunki do narciarstwa biegowego są na trasie z Bielic, którą można dotrzeć do tras czeskich (Pohadki, Malego Sengena, Pralinki i Magistrali). Trasy te były przygotowywane w miniony weekend. Na narty można również wybrać się na Żmijowiec w kierunku Schroniska na Śnieżniku.

Z powodu ocieplenia trzeba liczyć się z mniejszą pokrywą śnieżną lub ubytkami śniegu na początkowych odcinkach tras. Jeśli ktoś jeszcze planuje wyjazd na biegówki to jest okazja, żeby odwiedzić Góry Bialskie i tu spróbować swoich sił.

Źródło: Wypożyczalnia Wildcat w Starym Gierałtowie

Góry Bystrzyckie – Spalona

Skończyły się Święta Wielkanocne, a wraz z nimi ostatnie zimowe podrygi tej wyjątkowo późnej i mało śnieżnej zimy. Specyficzny mikroklimat Gór Bystrzyckich i Orlickich dał o sobie znać w marcu, wtedy opady były intensywne i powstała solidna pokrywa, która przetrwała praktycznie aż do kwietnia.

Obecny sezon należy niestety uznać za zakończony, ratrak Gminy Bystrzyca Kłodzka już nie będzie wyjeżdżał na trasy. Temperatury są dodatnie także nocami, śniegu ubywa dosyć szybko, pojawiły się ubytki i przetarcia. Najbliższy weekend może się jeszcze okazać udanym dla niestrudzonych narciarzy, ale warunki do biegania będą już tylko na fragmentach tras.

Pozostaje nadzieja, że w przyszłym roku zima będzie bardziej zdecydowana i zgodnie z kalendarzem zawita w grudniu.

Źródło: Szkoła Narciarstwa Biegowego Centrum Śnieżnik

Tatry – Kościelisko

Kościelisko już pożegnało zimę i szykuje się raczej na powitanie wiosny i krokusów na Polanie Chotarz niż na niespodziewany opad śniegu.

Białka Tatrzańska Źródło: Wypożyczalnia Biegówek Gąsienica Sport

Tatry – Białka Tatrzańska

W Białce Tatrzańskiej zima dobiega końca. Bieżący tydzień przyniósł spore ocieplenie i wiatr halny. Można pobiegać jedynie na wybranych fragmentach trasy, gdzie udało się utrzymać pokrywę śnieżną.

Ośrodek narciarski Kotelnica Białczańska oficjalnie ogłosił zakończenie sezonu na 3 kwietnia.

Źródło: Gościniec na Brzyzku

zaktualizowano czwartek, 31 marca 2016 08:30
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas