Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Warunki na trasach 4 lutego 2016 [RAPORT]

opublikowano: 04 lutego 2016 autor: Karolina Żukowska

Białka Tatrzańska zachęca przygotowanymi trasami i świeżym opadem śniegu.

Białka Tatrzańska zachęca przygotowanymi trasami i świeżym opadem śniegu.
Mimo dodatnich temperatur oraz znacznego ocieplenia znajdziemy miejsca, gdzie trasy biegowe są jeszcze dobrze utrzymane. Optymizmem napawają również dobre wiadomości z Białki Tatrzańskiej i Jakuszyc: sypie śnieg. Mamy nadzieję, że będzie go coraz więcej i luty wynagrodzi nam opóźnione nadejście zimy.

Góry Izerskie - Jakuszyce

Po odwilży jaka przyszła do Jakuszyc na początku tygodnia we środę nadeszło chłodniejsze powietrze. Deszcz niestety zrobił małe spustoszenie na niższych odcinkach tras, w tym na samej Polanie Jakuszyckiej. Potem zapanowały ujemne temperatury i zrobiło się twardo.

Na szczęście od nocy ze środy na czwartek pada śnieg. W czwartek w okolicach Samolotu odbywały się zawody dla młodzieży trenującej w klubach. Do czwartkowego popołudnia spadło około 10 cm. Wciąż pada, a prognoza zapowiada opad kolejnych przynajmniej 10 cm śniegu. Najlepsze warunki panują obecnie na trasach Górnego i Dolnego Duktu, Kopalni i Samolotu. Na bocznych trasach należy się spodziewać nierównego bądź też lodowego podłoża.

Spodziewamy się, że Bieg Piastów wyratrakuje trasy po opadach w piątkowy poranek. Kolejne spore opady zapowiadane są w nocy z piątku na sobotę. Zapowiada się udany weekend dla narciarzy biegowych!

Źródło: Wypożyczalnia Fisher Jakuszyce oraz informacja własna nabiegowkach.pl

Duszniki-Zdrój - Jamrozowa Polana

Niestety na Jamrozowej Polanie brak obecnie warunków do biegania na nartach. Jedynie fragmentami można się poślizgać. Armatki śnieżne są postawione w stan gotowości i zostaną użyte, gdy tylko obniży się temperatura powietrza.

Źródło: Jamrozowa Polana Autoryzowany Serwis

Góry Bialskie i Masyw Śnieżnika

Znaczna odwilż dała się we znaki również trasom w Górach Bialskich i Masywie Śnieżnika. Brak warunków do uprawiania narciarstwa biegowego na trasach po polskiej stronie, jedynie mały fragment Magistrali wzdłuż granicy po stronie czeskiej jest przygotowany.

Źródło: Wypożyczalnia Wildcat w Starym Gierałtowie

Tatry – Kościelisko

Trasy na Polanie Chotarz w Kościelisku są nieczynne. Aktualnie brak warunków do uprawiania narciarstwa biegowego. Naśnieżone trasy biegowe dostępne są jedynie na terenie Ośrodka Biathlonowego Kościelisko – Kiry.

Źródło: Wypożyczalnia Biegówek Gąsienica Sport

Tatry – Białka Tatrzańska

Z Białki Tatrzańskiej płyną, podobnie jak przed tygodniem, same dobre wiadomości: trasy są na bieżąco sztucznie naśnieżane, a cały dzień sypał śnieg. Do dyspozycji amatorów biegówek są dwa tory do biegania stylem klasycznym i tor dla stylu łyżwowego. W nadchodzący weekend będzie można śmiało pobiegać na wyratrakowanych trasach.

Źródło: Gościniec na Brzyzku

Tomaszów Lubelski – Siwa Dolina

Trasy w Tomaszowie Lubelskim również zmagają się z dodatnimi temperaturami, ale mimo wszystko zapraszają do aktywnego wypoczynku: przygotowana jest pętla o długości 1500 m.

Źródło: Lubelski Okręgowy Związek Narciarski (LOZN)

Bieszczady – Ustrzyki Dolne

Trasy na Żukowie nie są w najlepszym stanie. Pokrywa śnieżna topi się pod wpływem dodatniej temperatury i opadów śniegu, ale dostępny jest tor o długości 1600 m, który został wcześniej sztucznie naśnieżony i przygotowany do jazdy. Warunki nie są w pełni zadowalające, ale można jeszcze pobiegać rekreacyjnie.

Zapowiadany na nadchodzący weekend Bieszczadzki Bieg Lotników został odwołany, a nowy termin zawodów nie został jeszcze podany do wiadomości.

Źródło: Bieszczadzkie Centrum Turystyki i Promocji w Ustrzykach Dolnych

zaktualizowano czwartek, 04 lutego 2016 21:01
Oceń artykuł
(7 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas