Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Warunki na trasach 7 lutego 2019 [RAPORT]

opublikowano: 07 lutego 2019 autor: Redakcja

Pod Tatrami w Kościelisku masa śniegu i świetne warunki do biegania na nartach

Pod Tatrami w Kościelisku masa śniegu i świetne warunki do biegania na nartach
Krótka odwilż, która przyszła na polskie trasy biegowe na przełomie ostatniego tygodnia, na szczęście nie wyrządziła większych szkód, przynajmniej na trasach, z których otrzymujemy informacje do naszego raportu. Wygląda na to, że w nadchodzący weekend wszędzie będzie można pobiegać komfortowo. Gdzie będą przygotowane trasy, dowiesz się z naszego raportu.

dolnośląskie

Góry Izerskie - Jakuszyce
Na trasach w stosunku do ubiegłego tygodnia praktycznie bez zmian, zarówno jeśli chodzi o długość i jakość przygotowania tras. Czyli krótko - warunki znakomite.
Góry Orlickie - Duszniki Zdrój
Po ostatnich wichurach nie ma już śladu, trasy na Duszniki Arena są doskonale przygotowane, warstwa ubitego śniegu wynosi pomiędzy 60 cm a 120 cm. Przygotowana jest trasa łącząca Arenę z trasami po stronie czeskiej, a co za tym idzie z Zieleńcem. W centrum miasta, przy wejściu do Parku Zdrojowego, jest dostępna pętla o długość 1100 m z wycisniętymi torami do techniki klasycznej. W piątek wieczorem na Duszniki Arena zaplanowano kolejny etap lokalnego cyklu zawodów Turbo Bieg, więc trasy w tym czasie nie będą czynne.
Źródło: MOKiS Duszniki-Zdrój
Góry Bialskie i Masyw Śnieżnika (Bielice, Sienna, Kamienica)
W Górach Bialskich i Masywie Śnieżnika utrzymują się bardzo dobre warunki. Ostatni raz cały szlak był ratrakowany w poniedziałek 04.02 i od tamtej pory nie było opadów świeżego śniegu. Na sobotę 09.02 wyratrakowany będzie cały szlak, w tym trasy maratonu SGB Ultrabiel, który odbędzie się tam 16.02.2019. Poniższe zdjęcie przedstawia Dolinę Pluszcza.

Osoby planujące wycieczki na nartach biegowych w Masywie Śnieżnika i Górach Bialskich proszone są o zapoznawanie się z bieżącymi komunikatami. Gmina Stronie Śląskie dysponuje jednym ratrakiem i nie należy zakładać, że tam, gdzie została zaplanowana wycieczka, szlak będzie doskonale utrzymany (od ostatniego przejazdu, mogły wystąpić opady śniegu, odwilż, itp.) Dlatego przed wyruszeniem na trasy warto sprawdzić aktualne informacje o przygotowaniu tras na stronie www.stronie.pl w zakładce "narciarstwo biegowe". Jeśli chcecie otrzymać bezpłatne, laminowane mapki tras narciarskich w podziałce 1:30 000, napiszcie pod e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Góry Sowie
Warunki niezmiennie bardzo dobre na wszystkich trasach. Ratraki mają wyjechać na trasy w piątek i poniedziałek.
Źródło: Bielawska Agencja Rozwoju Lokalnego

śląskie

Beskid Śląski - Kubalonka
Watunki super, śniegu masa. Trasy wszystkie przygotowane do klasyka i łyżwy. Jedyny problem, głównie dla początkujących, to twarde i szybkie warunki. Trzeba uważać szczególnie na zjazdach.
Źródło: informacja własna

małopolskie

Tatry - Chochołów
Przy Chochołowskich termach na narciarzy niezmiennie czeka przygotowana pętla o długości 1,6 km. Pokrywa śnieżna wynosi ponad metr. Trasa jest ratrakowana każdej nocy. Przygotowywany jest tor do klasyka i ścieżka do łyżwy. W niedzielę 10 lutego na trasach odbędzie się Karnawałowy Bieg wokół Chochołowskich Term (więcej).
Źródło: Chochołowskie Termy
Tatry - Kościelisko
W Kościelisku można biegać na trasach o łącznej długości 10 km - po zachodniej i wschodniej stronie ul. Nędzy-Kubinca. Śniegu jest ok. 30 cm - mocno zmrożonego i ubitego.
Tatry - Zakopane
Nie otrzymaliśmy raportu tym razem.
Źródło: Wydział Turystyki i Sportu w Zakopanem
Gorce - Nowy Targ
Nie otrzymaliśmy raportu z Nowego Targu, ale domyślamy się, że wszytkie siły zostaną skierowane do przygotowania tras na nadchodzący Bieg Podhalański, który odbędzie się w Nowym Targu na lotnisku w sobotę 9 lutego. W tym sezonie bieg notuje rekordy frekwencji zapisów.
Gorce - Obidowa
Wszystkie trasy narciarskie Obidowa - Turbacz są przygotowane - obecnie można biegać po trasach dolin: Obidowca i Pepietnicy, a w weekend dodatkowo po trasach w kierunku Turbacz - Waksmund. Razem w weekend do dyspozycji narciarzy będzie około 40 km tras. Pokrywa śnieżna wynosi 80 cm do 120 cm. Ostatnio przybyło 5 cm świeżego śniegu. Trasy z Obidowej są ratrakowane codziennie, także frezowane, więc nie ma oblodzeń. Tor do techniki klasycznej jest na całej długości po obu stronach trasy, a środkowa część do biegania techniką łyżwową. Warunki rewelacyjne.
 
Źródło: Zofia Faron - Sołtys Obidowej
Beskid Wyspowy - pod Mogielicą
Na trasach "Mogielica: pomimo odwilży warunki dobre. Wszystkie trasy czynne. Na weekend będą przygotowane ratrakiem. Poniższe zdjęcie ze stadionu LKS Zalesianka.
Źródło: Piotr Groń - operator ratraka
Beskid Niski - Krzywa (pow. gorlicki)
Narciarze mogą skorzystać z około 100 km tras, czego 10 km to trasy sportowe, a pozostałe 90 km to oznakowane narciarskie trasy turystyczne. Pokrywa śnieżna wynosi od 30 cm do 70 cm. Śnieg jest twardy i zmrożony. Na trasach sportowych przygotowany jest tor do klasyka i ścieżka do łyżwy. W sobotę wcześnie rano wszystkie trasy sportowe mają być przygotowane ratrakiem. Na sobotę 9 lutego zaplanowano na tych trasach Otwarte Mistrzostwa Gorlic w Narciarstwie Klasycznym.
Źródło: Bogusław Niedziela

 

pomorskie

Kaszuby - Kartuzy
W Kartuzach warunki już nie najlepsze, ale wciąż pozwalają biegać na nartach. Podłoże śnieżne ma grubość około 5 cm. Można korzystać z trasy o długości 3 km. Śniegu jest za mało, by wycisnąć tor do techniki klasycznej, można go znaleźć jedynie na fragmentach trasy. Da się biegać za to łyżwą. Poniższa fotka ze środy wykonana podczas zawodów szkolnych.
Źródło: Janusz Meissner - administrator tras w Kartuzach

 

 

Włącz swoją trasę do raportów

Chcesz, aby trasa biegowa, którą się opiekujesz, była ujęta w naszych raportach? Biegasz na trasie i masz informacje z pierwszej ręki? Przekazuj nam te informacje, a my opublikujemy je w ogólnopolskim raporcie śniegowym. Prosimy o kontakt na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Uwaga! Redakcja nie przepisuje treści z innych stron, nie pobiera także informacji z tablic facebookowych. Wszystkie informacje, które są publikowane w tym raporcie, zostały przekazane redakcji przez osoby, które są odpowiedzialne za utrzymanie tras w swojej okolicy, lub są narciarzami, którzy osobiście sprawdzili warunki.

zaktualizowano piątek, 08 lutego 2019 09:03
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas