Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Warunki na trasach 8 marca 2018 [RAPORT]

opublikowano: 08 marca 2018 autor: Redakcja

Choć zima ma się ku końcowi, w Górach Sowich warunki jedne z lepszych w całym sezonie

Choć zima ma się ku końcowi, w Górach Sowich warunki jedne z lepszych w całym sezonie
Marzec w pełni, a na niektórych trasach biegowych w Polsce warunki lepsze niż w grudniu, czy styczniu. Gospodarze części tras wciąż dbają o leżący na nich śnieg. Są takie miejsca, gdzie w nadchodzący weekend będzie można pobiegać w bardzo dobrych warunkach. Gdzie? Dowiesz się z czwartkowego raportu.

dolnośląskie

Góry Izerskie - Jakuszyce
W Jakuszycach śniegu jest nadal tak samo dużo, jak w lutym. Po poniedziałkowej przerwie poświęconej na sprzątanie po Biegu Piastów we wtorek ratraki przejechały wszystkie główne trasy. Zarówno tory do klasyka, jak też ścieżki do łyżwy, są w znakomitej kondycji. Brak utrudnień na trasach typu lód, natomiast na niżej położonych trasach w stronę Szklarskiej Poręby można spotkać kamienie. Im niżej, tym gorzej. W tygodniu po Biegu Piastów na trasach prawie pusto.
Góry Bialskie i Masyw Śnieżnika (Bielice, Sienna, Kamienica)
Góry Bialskie: W sobotę 10 marca wszystkie trasy biegowe wychodzące w góry z Bielic będą zamknięte dla ruchu turystycznego, gdyż tego dnia odbywać się będzie Maraton Narciarski SGB Ultrabiel z biegami techniką klasyczną na 60 km, 30 km i 13 km. Można natomiast korzystać swobodnie z tras w piątek i niedzielę.
Masyw Śnieżnika: Gmina Stronie Śląskie dysponuje tylko jednym ratrakiem. Jest on zaangażowany przy przygotowaniu tras na potrzeby SGB Ultrabiel, przez to trasy w Masywie Śnieżnika leżące w gminie Stronie Śląskie nie będą przygotowane na nadchodzący weekend.
Góry Sowie
W Górach Sowich od ostatniego raportu pojawił się nowy śnieg. Dzięki temu warunki znacznie się poprawiły, a na wszystkich trasach był ratrak. Poniższa fotka autorstwa Kingi Kobs.
Źródło: Bielawska Agencja Rozwoju Lokalnego

małopolskie

Tatry - Kościelisko
W Kościelisku temperatura w ciągu dnia wzrasta nawet do 10 stopni C, co powoduje, że trasy nikną w mgnieniu oka. W czwartek było jeszcze przygotowane ok. 10 km tras po obu stronach ulicy Nedzy-Kubińca. Trasy są wciąż bezpieczne, nie ma przetarć, śniegu jest ok. 20 cm .
Gorce - Obidowa
W czwartek trasy były przygotowane przez ratrak, tor do stylu klasycznego wyciśnięty na całej długości. W sobotę na trasie odbędzie się 2. Bieg Narciarski Obidowa-Turbacz.
Źródło: Zofia Faron - Sołtys Obidowej
Beskid Wyspowy - pod Mogielicą
Warunki ma Trasach Mogielica z dnia na dzień coraz trudniejsze. Wysokie temperatury topią śnieg w szybkim tempie. Najlepsze warunki panują na trasie znajdującej się na Polanie Stumorgowej, gdzie pokrywa śnieżna wynosi 50 cm. Trasa przygotowana jest tam do stylu łyżwowego i klasycznego. Dostateczne warunki panują na trasie 21KM gdzie pokrywa śnieżna miejscami sięga jeszcze 40 cm. W bardziej nasłonecznionych miejscach pojawiają się przetarcia. Miejscami zaczynają wystawać kamienie i gałązki. Ślad do klasyka założony był ostatnio 3 marca i na weekend nie będzie poprawiany. Na trasie 5,5KM „ZALESIE" warunki trudne, występują przetarcia i wystają kamienie. Trasa na weekend raczej będzie już niedostępna dla narciarzy z powodu małej ilości śniegu. Na „oślej łączce" znajdującej się na stadionie LKS „Zalesianka" brak warunków do uprawiania narciarstwa biegowego.
Źródło: Piotr Groń - operator ratraka

lubelskie

Lubelszczyzna - Tomaszów Lubelski
W Tomaszowie Lubelskim ciepło. W czwartek w ciągu dnia było 7 st. C. Na trasach jeszcze tej odwilży mocno nie widać, ale gospodarze zaprzestali codziennego ratrakowania. Wciąż w dobrym stanie są trasy: 1,0 km i 1,5 km ze zjazdami. Na nich jest podbudowa ze sztucznego śniegu, który dłużej opiera się wysokim temperaturom. Tam utrzymuje się tor do klasyka. Trasa 2,5 km przejezdna i w dobrym stanie, ale powoli już pokazują się zabrudzenia po ostatnich opadach deszczu.
Źródło: Krismar - Tomaszów Lubelski

 

pomorskie

Kaszuby - Kartuzy
W Kaszubach znów pojawił się nowy śnieg. Spadło około 5 cm. Razem daje to pokrywę około 20 cm. Od pierwszej soboty marca maszyna nie wyjeżdżała na trasy, bo nie było takiej potrzeby. Tory do klasyka i ścieżka do łyżwy w czwartek były ciągle w dobrym stanie. Trasy są bezpieczne, brak kamieni, czy innych przeszkód. Trasy będą przygotowane na weekend, ale zapowiadane wysokie temperatury mogą poczynić spustoszenie. Poniżej fotka z zawodów, które odbywały się na trasach we środę.
Źródło: Janusz Meissner - administrator tras w Kartuzach

 

 

Włącz swoją trasę do raportów

Chcesz, aby Twoja trasa biegowa była ujęta w naszych raportach? Prosimy o kontakt na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

zaktualizowano czwartek, 08 marca 2018 21:26
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas