Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Edytor treści artykułu - opis funkcji

Edytor treści artykułu to zaawansowany formularz, który umożliwia wpisanie treści materiału, tytułu i tekstu wprowadzającego. Oferuje także funkcje umożliwiające powiązanie z artykułem grafik, filmów i innych załączników. Umożliwia także formatowanie tekstu artykułu. Pozwala na wyróżnienie nagłówków akapitów, wstawianie tabel, wykazów, obrazów i linków itp.

Przeczytaj więcej o publikowaniu artykułow, dowiedz się gdzie w serwisie znajdziesz edytor treści artykułu i jakie warunki trzeba spełnić, żeby z niego skorzystać.

Wszystkie istotne pola i funkcje edytora zostały przedstawione poniżej na ilustracji i opisane.

Kliknij w obraz, aby zobaczyć powiększenie.
 1. Tytuł - pole na wpisanie tytułu artykułu
 2. Etykiety - wyrazy-klucze (zwane też z angielskiego tagami), które ściśle wiążą się z treścią artykułu. Uwaga! Wybieraj etykiety, które mogą pojawić się w podpowiedziach, gdy wpiszesz pierwsze litery nowej etykiety. Przykładowo, jeśli twój tekst jest o kijkach to po wpisaniu "ki" może pojawić się podpowiedź "kije". Wybierz tę etykietę. Dzięki temu czytelnicy serwisu, którzy czytają artykuły zawierające podobne treści lub poszukujący informacji o tematyce pokrewnej do twojej publikacji, otrzymają sugestię przeczytania także twojego artykułu.
 3. Opublikowany - zaznacz "tak" dopiero gdy zakończysz pracę i upewnisz się, że nie będziesz wprowadzać poprawek. Wówczas artykuł, po zaakceptowaniu przez administratora serwisu, zostanie udostępniony wszystkim użytkownikom serwisu.
 4. Kategoria - wybierz kategorię tematyczną, która najlepiej pasuje do treści twojego artykułu. Przykładowo jeśli opisujesz swoje narty, umieść artykuł w kategorii Sprzęt. Jeżeli piszesz relację z zawodów, w których ostatnio brałeś udział, wybierz kategorię Imprezy.
 5. Zakładka Treść - to zakładka, która przełącza do funkcji wpisywania tekstu (edytor domyślnie otwiera się z aktywną zakładką Treść.
 6. Zakładka Grafika - plik graficzny - zdjęcie powiązane z artykułem. Zdjęcie to towarzyszy wprowadzeniu, czyli skróconej zapowiedzi twojej publikacji na listach opublikowanych treści oraz pojawi się w pełnym widoku artykułu. Uwaga! Każdy artykuł powinien mieć skojarzoną ze sobą grafikę! Wybierz zdjęcie lub inny plik graficzny, który wg ciebie najlepiej obrazuje treść zawartą w artykule.
 7. Zakładka Galeria zdjęć - umożliwia wgranie większej liczby zdjęć ilustrujących wpisaną treść.
 8. Zakładka Filmy - ta część edytora umożliwia opublikowanie wideoklipu związanego z artykułem.
 9. Zakładka Dodatkowe pola - z kategorią, do której przypiszesz swój materiał (kategorie opisujemy w pkt. 4 powyżej), mogą być powiązane dodatkowe pola, których wypełnienie spowoduje, że część informacji związanych z artykułem zostanie zaprezentowana w uporządkowany sposób, np. w postaci tabeli, czy osobnej sekcji strony.
 10. Zakładka Załączniki - dzięki tej funkcji możesz dołączyć do artykułu załączniki (pliki). Np. jeśli opisujesz zawody, możesz dołączyć listę wyników w pliku PDF lub XLS.
 11. Wprowadzenie - pole umożliwiające wpisanie tekstu wprowadzającego. Tekst ten pojawia się przy tytule artykułu na listach opublikowanych treści. Jest też wyświetlany pogrubionym tekstem jako pierwszy akapit każdego artykułu. Uwaga! Każdy artykuł powinien mieć wprowadzenie. Dzięki temu czytelnicy serwisu zyskają szansę zorientowania się w tematyce twojego materiału bez konieczności czytania całości tekstu. Wprowadzenie zachęci użytkowników serwisu do przeczytania pełnej treści twojej publikacji.
 12. Przybornik - to funkcje edytora umożliwiające na formatowanie tekstu, wklejanie grafiki w treść artykułu, linkowanie, tworzenie wykazów itp.
 13. Treść artykułu - pole, w które należy wpisać właściwą treść artykułu.
 14. Zapisz - przycisk umożliwiający zapisanie artykułu i wszystkich powiązanych z nim grafik, filmów i załączników.
 15. Anuluj - klawisz umożliwiający rezygnację z edycji artykułu. Kliknięcie w przycisk spowoduje wyjście z edytora bez zapisania zmian.
 16. Do profilu - przycisk przenoszący do profilu użytkownika bez zapisywania zmian w treści artykułu.

Społeczność na biegówkach

 • na tablicy

 • na forum

 • artykuły użytkowników

Wczoraj
manfred odpowiedział(a) w temacie Odp: Narty Peltonen różnica na forach.
08:37
2 dni temu
Szklarz odpowiedział(a) w temacie Odp: Narty Peltonen różnica na forach.
10:03
Więcej
Więcej

lubią nas