Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Jak utworzyć galerię zdjęć pod artykułem?

Możesz zamieścić galerię zdjęć powiązaną tematycznie ze swoim artykułem. Galeria, jeśli została stworzona przez autora publikacji, znajduje się pod treścią artykułu. Składa się z szeregu miniatur o wielkości nie większej niż 100x100 pikseli (automatycznie pomniejszonych do tej wielkości przez system). Kliknięcie w wybrany obrazek uaktywnia przeglądarkę obrazów umożliwiającą przeglądanie ich w naturalnej rozdzielczości.

Kliknij w zakładkę galeria, aby przejść do formularza przesyłającego galerię na serwer.

Ile zdjęć można umieścić w galerii?

Granicą liczby obrazów w galerii jest zdrowy rozsądek autora. Jeśli liczba zdjęć będzie na tyle duża, że wpłynie znacząco na wykorzystanie przestrzeni dyskowej serwera, autor może zostać poproszony o zmniejszenie tej liczby. W oknie galerii pod artykułem wyświetli się maksymalnie 48 miniatur. Przeglądanie wszystkich obrazków (w liczbie większej niż 48) możliwe jest przy wykorzystaniu przeglądarki, która aktywuje się po kliknięciu w jedną z miniatur.

Przygotowanie plików do galerii

Jeśli chcesz, aby czytelnicy twojego artykułu mogli swobodnie przeglądać obrazy z przygotowanej przez ciebie galerii, przygotuj je w rozdzielczości nie większej niż 800 pikseli na szerokość i 550 pikseli na wysokość. Dlaczego? Przeczytaj poniżej.

Większość użytkowników Internetu pracuje na monitorach o rozdzielczości 1024x768 pikseli. Używając przeglądarki internetowej (np. Firefox, Internet Explorer, Opera, Safari itp.) na wyświetlenie strony internetowej wykorzystujemy dużo mniejszy obszar niż rozdzielczość monitora. Sporą część zajmuje menu przeglądarki, pasek adresowy, czy pasek bookmarków.

Gdy już przygotujesz pliki w ulubionym programie graficznym i zapiszesz je w odpowiedniej rozdzielczości, zapisz je w utworzonym uprzednio katalogu na dysku swojego komputera.

Nazwa pliku to jego podpis

Nazwa pliku będzie wyświetlana jako przypis (podpis) do obrazka. Jeżeli nazwiesz obraz Tuż po biegu zwycięzcy stanęli na podium.jpg, to treść "Tuż po biegu zwycięzcy stanęli na podium" pokaże się jako opis wyświetlanej fotografii.

Uwaga! Nazwy obrazka zawsze są wyświetlane w opisie fotografii, czy innego obrazu z galerii. Dlatego nadaj im nazwy, które będą stanowić faktyczny opis. Inaczej czytelnicy artykułu jako opis oglądanej fotografii zobaczą np. "P1210029", "foto_nowe_2" itp., czyli nazwy pliku nadane przez aparat fotograficzny lub kodowe nazwy identyfikujące plik w systemie operacyjnym twojego komputera.

Nazwy plików to teksty powjawiające się jako opis obrazka.

Nazwy plików to podpisy obrazków w galerii zdjęć pod artykułem.

Skompresuj wszystkie obrazki do pliku ZIP

Wszystkie pliki, które chcesz aby znalazły się w galerii artykułu, skompresuj do jednego archiwum w formacie ZIP. Nie ma znaczenia jak nazwiesz plik, ważne aby miał on rozszerzenie ".zip". Plik może mieć nazwę np. galeria_nabiegowkach.zip.

Prześlij plik na serwer

Do przesłania na serwer przygotowanego archiwum ZIP wykorzystaj edytor tekstu artykułu. Kliknij na zakładkę Galeria zdjęć w edytorze.

Zakładka z formularzem przesyłającym plik ZIP z galerią na serwer.

Prześlij plik ZIP korzystając z formularza, który uaktywni się pod zakładką Galeria zdjęć. Pamiętaj aby kliknąć w przycisk Zapisz na dole strony formularza, co spowoduje zapisanie pliku na serwerze i uruchomi procedurę aktywacji galerii.

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas