Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Publikowanie artykułów

Aby zostać autorem artykułu, który przeczytają obecni i przyszli użytkownicy serwisu, wystarczy odrobina chęci. Przyda się też trochę wiedzy o narciarstwie biegowym i znajomość kilku prostych zasad, które poznasz czytając poniższy tekst.

Poznaj zasady

Zanim przystąpisz do edycji artykułu zapoznaj się z najważniejszymi zasadami:

Dlaczego artykuł należy napisać w całości przed jego wpisaniem do serwisu?

Dla własnej wygody i oszczędności czasu napisz artykuł w całości na swoim komputerze. Edytor umożliwiający opublikowanie artykułu w serwisie służy do wpisania i sformatowania treści. Edytor nie ma wielu funkcji, do których jesteś przyzwyczajony. Nie umożliwia zapisania tymczasowej kopii. Jeśli wpisywanie zajmie Ci więcej niż godzinę, stracisz możliwość zapisania przygotowanej treści.

Przygotuj artykuł

Napisz cały artykuł zanim rozpoczniesz jego edycję. Do napisania tekstu użyj edytora zainstalowanego na twoim komputerze (np. Wordpad, OpenOffice Write, Google Documents). Pamiętaj, że artykuł to nie tylko sam tekst.

Na pełny artykuł składają się:

  • tytuł
  • wprowadzenie - kilkuzdaniowy tekst wprowadzający czytelnika w temat poruszany w artykule, wprowadzenie pojawia się także obok tytułu na zbiorczej liście artykułów,
  • tekst główny - pełna, właściwa treść artykułu, składająca się z tekstu i ewentualnie obrazów graficznych (zdjęć, wykresów itp.), klipów wideo i załączników (tabele arkusza kalulacyjnego, pliki PDF itd.).

Po skończeniu pracy, przeczytaj całą treść, popraw wszystkie błędy i niedociągnięcia. Gdy upewnisz się, że treść nie wymaga już zmian, przygotuj zdjęcia, filmy i ewentualnie inne załączniki, które chcesz opublikować wraz z artykułem. Wszystko gotowe? Możesz czytać dalej.

Zarejestruj i zaloguj się

Wystarczy, że zarejestrujesz się i zgodzisz na przestrzeganie regulaminu serwisu nabiegowkach.pl, a uzyskasz możliwość publikowania własnych artykułów. Do tego aby móc korzystać z edytora treści artykułu wymagane jest zalogowanie się.

Po zalogowaniu:

1 2
przejdź do swojego profilu (na dowolnej stronie, w menu Społeczność -> Profil użytkownika) w menu użytkownika profilu wybierz zakładkę Publikacje -> Publikuj nowy tekst

Wpisz przygotowaną treść

Po kliknięciu w Publikuj nowy tekst uaktywnisz edytor treści artykułu. Użyj go, aby wpisać treść, którą masz już przygotowaną. Z jego pomocą ustalisz tytuł, przypiszesz artykuł do odpowiedniej kategorii, załączysz zdjęcia, galerie, filmy i załączniki. Gdy upewnisz się, że nie będziesz już dokonywać żadnych zmian, wciśnij przycisk Zapisz, który znajdziesz na dole strony z edytorem.

Po zapisaniu artykułu, jeśli zaznaczyłeś tak w polu Opublikowany, materiał zostanie automatycznie i natychmiast opublikowany. Kiedy i dlaczego może zostać usunięty przeczytasz tu: "Kiedy artykuł użytkownika zostanie opublikowany?".

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas