Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Jak sobie poradzić z nierównomiernym zużyciem kół w nartorolkach?

opublikowano: 13 marca 2015
W nartorolkach do stylu łyżwowego zauważyłem, że przednie koła wytarły się w ten sposób, że profil nie jest półokrągły tylko stożkowy. Tylne koła natomiast mają normalny półokrągły profil. W czasie treningów zamieniałem nartorolki regularnie stronami (prawa z lewą) aby zapewnić równomierne zużycie. Postanowiłem zamienić koła przednie z tylnymi aby wyrównać zużycie tyle, że po tej przekładce mam wrażenie, że nartorolki dziwnie się prowadzą, są bardziej podatne na skręcanie niż zwykle i jedzie się na nich mało stabilnie. Stąd moje pytanie czy można dokonywać takich przekładek czy też przy tego typu zużyciu powinienem raczej wymienić koła?

Odpowiada Józef Michałek

więcej informacji o trenerze >>

To nie wina nartorolek tylko poważnego błędu technicznego który popełniasz. Podczas odbicia siłę przekazujesz przednią częścią stopy zamiast iść bardziej "z pięty". Ostatnia faza odbicia powinna być dokończona tak, że powoduje odjazd nartorolki, a staw skokowy jest pod lekko rozwartym kątem.

W sytuacji nierównomiernego zużycia kół, oczywiście można je przekładać. Głównym zadaniem jednak jest konieczność pracy nad uzyskaniem poprawnej techniki biegu, a w szczególności jej składowej jaką jest odbicie.

Informacje o pytającym

  • Imię: Krzysztof
  • Wiek: 42
  • Poziom zaawansowania: średni - sporo za mną, tyle samo przede mną
  • Biegówki to dla mnie: rekreacja i zabawa
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas