Vexa Rossignol Odlo Swenor Marwe Ski Way SkiGo

Pytanie do trenera

Pytanie do trenera

Na pytania czytelników odpowiada Józef Michałek - trener biegów narciarskich z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem, który przez 8 lat prowadził Kadrę Narodową PZN, absolwent kierunku trenerskiego na Wydziale Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Karola w Pradze. Wielki miłośnik biegów narciarskich, człowiek obdarzony niespotykaną wiedzą, pozyskaną głównie za granicą, w krajach, w których biegi narciarskie są na wysokim poziomie.

Jeżeli chcesz zapytać trenera, kliknij w poniższy przycisk. Zanim zapytasz, upewnij się w odpowiedziach, że trener nie udzielił już odpowiedzi na podobny lub identyczny temat.

ZAPYTAJ TRENERA

O co pytamy? O zasady dotyczące treningu, techniki, dobierania i serwisowania sprzętu, smarowania. Nie pytamy o konkretne marki i modele sprzętu. Nie zadajemy pytań podobnych do tych, na które udzielono już odpowiedzi. Trener zastrzega sobie prawo nieudzielenia odpowiedzi na dowolne pytanie bez podania przyczyny odmowy.

Pytania zadane przez czytelników

Jak ma zacząć amator 50+

w kategorii Pytanie do trenera
Witam, chętnie rozpoczęłabym naukę i zabawę na nartach biegowych. Nie wiem jednak jak zacząć. Czy jest może w Poznaniu taka grupa, do której można dołączyć? Myślę tu najchętniej o grupie raczej początkującej 50+. Czy mogę liczyć na podpowiedź? Pozdrawiam.

Jak przygotować się do podbiegów na Jizerskiej 50?

w kategorii Pytanie do trenera
Dzień dobry. Próbuję w przyszłym roku wystartować na Jizerskiej 50 w biegu głównym. Przygotowuję się za pomocą cyklu 15 tygodniowego (4 treningi w tygodniu) i mam jeden problem - jak najlepiej przygotować się do tych potwornych podbiegów podczas tego biegu? Tak wydolnościowo, jak i w technice podbiegów na nartach. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Jaki trening na jesień do przygotowań na 30 km FT w BP

w kategorii Pytanie do trenera
Nazywam sie Narek Jesajan i jestem z Cieszyna. Od 5 lat trenuję kombinację norweską. Zawsze byłem słabym skoczkiem, za to z biegami trochę lepiej. Mimo, że trenowałem własciwie sam i uczyłem się na własnych błedach, to szybko robiłem postępy i myślę, że się mogę jeszcze rowinąć.W tym roku chcę startować w Biegu Piastów na 30 km łyżwą i w Bedrihovskiej trzydziestce.Dużo trenowałem od maja do teraz (krosy, rower, siłownia, nartorolki). Kwiecień 27h, maj 40h, czerwiec 45h, lipiec 50h. Zacząłem treningi tempowe i trochę próg mleczanowy.Pytanie brzmi na czym sie skupić przez jesień, jak trenować? Czy wiecej nartorolek? Zwiekszać intensywność?Mnie wiecej rozpisałem plan, ale chciałbym jakiejś fachowej porady od Pana. Z góry dziękuje.

Problemy z równowagą na nartorolkach

w kategorii Pytanie do trenera
Zacząłem jazdę na nartorolkach do techniki łyżwowej i nie mogę zastosować odepchnięcia z nogi, bo nartorolka wraz z butem zapada mi sie do środka i tracę równowage. Co robić ?

Jak na nartorolkach wyeliminować jazdę na pochylonych kołach ?

w kategorii Pytanie do trenera
W czasie jazdy zauważyłem, że koła nartorolek nie są ustawione prostopadle do podłoża, schodzą się do siebie. Jakie ćwiczenia mogę wykonywać aby wyeliminować lub zmniejszyć ten błąd?

Od jakich dystansów zaczynać bieganie na nartorolkach?

w kategorii Pytanie do trenera
Witam. W lecie planuję zacząć biegać na nartorolkach. Moja kondycja nie jest tragiczna, choć i nie imponuje. Więc od jakich dystansów zaczynać bieg?

Trenująca pływanie 16-latka chce trenować bieganie na nartach

w kategorii Pytanie do trenera
Witam, w lipcu skończę 16 lat. W wieku 5 lat zaczęłam pływać, jednak treningi rozpoczęlam w wieku 7 -8 lat, do tej pory plywanie było dla mnie najważniejsze, występowałam na mistrzostwach Polski, szkół sportowych itp. Trening pływaka to dwa treningi dziennie, pierwszy o 5.45, a drugi po szkole, po około 2 h plus bieganie, żeby budować wytrzymałość. Tak spędziłam 6 lat w szkole pływackiej, jednak teraz czas wybrać liceum. Mam pytanie, czy jest sens rozpoczynać przygodę z nartami w takim wieku, czy SMS Zakopane to dobry wybor i przy ciężkiej pracy sa szanse na wyniki, czy lepiej nie zaczynać czegoś co jest skazane z góry na niepowodzenie ? Dodam, że jest to bardzo trudny wybor, gdyż nie startowałam w żadnych zawodach biegowych, wiec nie mam tez klasy sportowej w biegach narciarskich, a słyszałam ze taka jest tam potrzebna. Dodatkowo pochodzę ze wsi na Podlasiu, wiec wyjazd tak daleko musiałabym poprzeć mocnymi argumentami, szczególnie dla rodziców. Moja trenerka pływania rownież zasugerowała mi narty biegowe ze względu na siłę i wytrzymałość z pływania, ale ja zupełnie nie wiem kiedy trzeba biegi zaczynać i jak wiek ma sie do osiąganych wyników. Proszę o odpowiedź.

Jakie narty i ćwiczenia dla 13-latka?

w kategorii Pytanie do trenera
Mam 13 lat, ważę 55 kg i mam 165 cm wzrostu. Chcialbym kupić narty - jakiej długości?  Jaki stosować trening i ćwiczenia?

Narty back country

w kategorii Pytanie do trenera
Czy na rynku polskim są dostępne narty back country, na których można pojeździć również na wyznaczonych trasach? (jazda rekreacyjna). Jeśli tak, to co wybrać lub na co zwracać uwagę przy kupnie?

Gdzie trenować w Katowicach?

w kategorii Pytanie do trenera
Witam, jestem Michał i mam 16 lat. Od dłuższego czasu interesuje się biegami narciarskimi. Zawsze chciałem trenować jakiś sport, od pewnego czasu myśle o biegach. Jak się za to zabrać jeśli jestem z Katowic? Mieszkam obok parku Śląskiego w Chorzowie.
Strona 2 z 6

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas