Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Pytanie do trenera

Pytanie do trenera

Na pytania czytelników odpowiada Józef Michałek - trener biegów narciarskich z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem, który przez 8 lat prowadził Kadrę Narodową PZN, absolwent kierunku trenerskiego na Wydziale Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Karola w Pradze. Wielki miłośnik biegów narciarskich, człowiek obdarzony niespotykaną wiedzą, pozyskaną głównie za granicą, w krajach, w których biegi narciarskie są na wysokim poziomie.

Jeżeli chcesz zapytać trenera, kliknij w poniższy przycisk. Zanim zapytasz, upewnij się w odpowiedziach, że trener nie udzielił już odpowiedzi na podobny lub identyczny temat.

ZAPYTAJ TRENERA

O co pytamy? O zasady dotyczące treningu, techniki, dobierania i serwisowania sprzętu, smarowania. Nie pytamy o konkretne marki i modele sprzętu. Nie zadajemy pytań podobnych do tych, na które udzielono już odpowiedzi. Trener zastrzega sobie prawo nieudzielenia odpowiedzi na dowolne pytanie bez podania przyczyny odmowy.

Pytania zadane przez czytelników

Jakie narty i ćwiczenia dla 13-latka?

w kategorii Pytanie do trenera
Mam 13 lat, ważę 55 kg i mam 165 cm wzrostu. Chcialbym kupić narty - jakiej długości?  Jaki stosować trening i ćwiczenia?

Narty back country

w kategorii Pytanie do trenera
Czy na rynku polskim są dostępne narty back country, na których można pojeździć również na wyznaczonych trasach? (jazda rekreacyjna). Jeśli tak, to co wybrać lub na co zwracać uwagę przy kupnie?

Gdzie trenować w Katowicach?

w kategorii Pytanie do trenera
Witam, jestem Michał i mam 16 lat. Od dłuższego czasu interesuje się biegami narciarskimi. Zawsze chciałem trenować jakiś sport, od pewnego czasu myśle o biegach. Jak się za to zabrać jeśli jestem z Katowic? Mieszkam obok parku Śląskiego w Chorzowie.

Ile powinna trwać przerwa regeneracyjna?

w kategorii Pytanie do trenera
Ile powinna trwać przerwa regeneracyjna, kiedy ją zacząć i od kiedy wznowić treningi ?

Dużo chęci, mało umiejętności - od czego zacząć?

w kategorii Pytanie do trenera
Mam narty, kilka razy nawet miałam je na nogach, ale idzie mi, jak przysłowiowa krew z nosa. Mam zapał, ale co po nim, skoro śniegu jak na lekarstwo, a teraz to nawet i tyle nie mam. Uprawiam nordic walking, chodzę półmaraton, ale do szczęścia brakuje mi nart biegowych. Niestety nie sprzyja mi rejon zamieszkania - kujawsko-pomorskie, Toruń. Od czego zacząć, gdy tylko pojawi się śnieg i jakie mam szanse na "sukces"?

Jaki typ nartorolek wybrać?

w kategorii Pytanie do trenera
Witam Panie Trenerze, mam pytanie odnośnie nartorolek. W związku na (jak na razie) słabe warunki śniegowe w moich okolicach planuję zakupić nartorolki. Mam do wyboru dwa typy terenowych: Powerslide i Skike. Które będą lepsze dla początkującego w stylu łyżwowym narciarza? Bardzo dziekuję za odpowiedź i pozdrawiam!

Czy zaczynając trening w wieku 15 lat można coś osiągnąć?

w kategorii Pytanie do trenera
Witam, biegam juz od 8 lat, jednak cały czas rekreacyjnie, nigdy nie myślałem o jakiejs sportowej karierze. Jednak od czasu kiedy wystartowałem w BP jakos na biegówki spojrzałem inaczej, zwłaszcza myślę teraz o swojej przyszłości. Motywuja mnie do tego także sukcesy polskich sportowców m. in. Justyny Kowalczyk czy Kamila Stocha. Bardzo chciałbym spróbować, niedaleko jest klub sportowy więc nie ma problemu. Czy mogę konkurować z innymi, którzy trenują od wieku 7 czy 10 lat?

Czy jest smar zwiekszajacy predkość na nartach z łuską?

w kategorii Pytanie do trenera
Mam narty pokryte na całej długości łuską, czy istnieją jakieś smary które przyśpieszyłyby prędkość jazdy w dół.

Czy w wieku 30 lat można zacząć trenować biegi narciarskie?

w kategorii Pytanie do trenera
Narciarstwem biegowym interesuję się od momentu jak nasz biegaczka Justyna Kowalczyk odnosi swoje sukcesy w tym sporcie a moje pytanie to: czy w wieku 30 lat można rozpocząć treningi, czy są kluby sportowe i jak wygląda taki trening oraz jak dobrać sprzęt? Dziękuję za odpowiedź.

Jak zacząć treningi biegania na nartach?

w kategorii Pytanie do trenera
Jestem osobą początkującą i chcę zacząć trening przygotowujący do sezonu zimowego 2014/2015. Co mam robić? Mieszkam w okolicach Krakowa. Czy mam szukać trenera i gdzie? Czy może sam robić sobie treningi?

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas