Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way MT Sport SkiGo

Pytanie do trenera

Pytanie do trenera

Na pytania czytelników odpowiada Józef Michałek - trener biegów narciarskich z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem, który przez 8 lat prowadził Kadrę Narodową PZN, absolwent kierunku trenerskiego na Wydziale Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Karola w Pradze. Wielki miłośnik biegów narciarskich, człowiek obdarzony niespotykaną wiedzą, pozyskaną głównie za granicą, w krajach, w których biegi narciarskie są na wysokim poziomie.

Jeżeli chcesz zapytać trenera, kliknij w poniższy przycisk. Zanim zapytasz, upewnij się w odpowiedziach, że trener nie udzielił już odpowiedzi na podobny lub identyczny temat.

ZAPYTAJ TRENERA

O co pytamy? O zasady dotyczące treningu, techniki, dobierania i serwisowania sprzętu, smarowania. Nie pytamy o konkretne marki i modele sprzętu. Nie zadajemy pytań podobnych do tych, na które udzielono już odpowiedzi. Trener zastrzega sobie prawo nieudzielenia odpowiedzi na dowolne pytanie bez podania przyczyny odmowy.

Pytania zadane przez czytelników

Czy wstrzymać trening siłowy przed startem w zawodach?

w kategorii Pytanie do trenera
Na ile dni przed startem "wyluzować" trening siłowy?

Jak trenować na płaskim?

w kategorii Pytanie do trenera
Jaki trening zastosować na płaskim terenie aby podczas zawodów mieć dobrą wytrzymałość na podbiegach?

Jakie ćwiczenia siłowe wykonywać podczas przygotowań do zawodów?

w kategorii Pytanie do trenera
Jaki zestaw ćwiczeń, zwłaszcza na mięśnie grzbietu mógłby Pan polecić przed 50 CT w Jakuszycach. To będzie mój czwarty Bieg Piastów i pierwszy na tym dystansie. Zależy mi na wyniku około 5 godzin.

Czy warto stoswać suplementację kreatyną?

w kategorii Pytanie do trenera
Czy warto używać kreatyny trenując do maratonów narciarskich?

Czy naukę techniki łyżwowej zacząć na nartach czy nartorolkach?

w kategorii Pytanie do trenera
Biegam dobrze na nartach techniką klasyczną. W tym sezonie chcę spróbować łyżwowej. Czy poczekać do zimy i zacząć na nartach, czy lepiej zacząć teraz na nartorolkach (mam dostęp do sprzętu). Co będzie łatwiejsze i lepsze dla poprawnej techniki?

Jakie narty wybrać na swój rozmiar?

w kategorii Pytanie do trenera
Mam 163cm i 85 kg. Jaką powinnam mieć dlugość i szerokość nart biegowych oraz jakie długie kijki?  

Co jeść w dniu zawodów?

w kategorii Pytanie do trenera
Zazwyczaj na zawody wyjeżdżam wcześnie rano - śniadanie około 4 godzin przed startem, to zdecydowanie za długi czas. Co zatem zabrać ze sobą i na jaki czas przed startem skonsumować? :) Może już warto np. dzień przed startem przygotować odpowiednie menu?

Czy lekkoatletyczna siła biegowa przydaje się narciarzowi?

w kategorii Pytanie do trenera
Spora część mojego treningu wydolnościowego to bieganie. Trenując lekkoatletykę często stosowałem tzw. siłę biegową, a więc skipy, wieloskoki - najczęściej pod górę. Czy to i podbiegi np. seriami na krótkim odcinku przyda mi się jako narciarzowi biegowemu? Preferuję technikę łyżwową.

Kiedy rozpocząć przygotowania do sezonu biegówkowego?

w kategorii Pytanie do trenera
Planuję rozpocząć sezon biegówkowy w połowie grudnia kiedy powinnam rozpocząć przygotowania i od czego? Co w dalszej kolejności dodawać do treningu przygotowującego i jak go nasilać wraz ze zbliżaniem się do początku sezonu?

Od czego zacząć wznawiając treningi po przerwie ?

w kategorii Pytanie do trenera
Wznawiam swoje treningi... Rozpoczynam od biegu, ile i jakim tempem go na początku wykonywać, ile czasu poświęcić na imitację skakaną, a ile na bieg na nartorolkach teraz?
Strona 5 z 6

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas