Vexa Rossignol Odlo Swenor Marwe Ski Way SkiGo

KV+ zwiększa skuteczność kijów dzięki nowym uchwytom Power Handle

opublikowano: 22 października 2014 autor: Redakcja
Szwajcarski producent kijów KV+ wdraża nowe uchwyty o handlowej nazwie Power Handle. Jak zapewnia, nowa konstrukcja rękojeści kieruje siłę nacisku do środka kija, przekazanie siły trwa krócej i dociera ona szybciej do podłoża.

KV+ ostatnimi czasy wyrósł na trzeciego gracza wśród producentów kijów do narciarstwa biegowego wykorzystywanych przez elitę tej dyscypliny. Skutecznie goni potentatów, marki Swix i OneWay. W ubiegłym sezonie w transmisjach telewizyjnych bardzo często widywaliśmy zawodników trzymających w dłoniach błękitne lub zielone, charakterystyczne kije KV+.

Jedną z nowości firmy, która ma być powszechnie dostępna w sprzedaży od sezonu 2014/15, są uchwyty Power Handle. Występują one w odmianach z klipem, czyli wypinanym na guzik paskiem lub bez, czyli z paskiem zamontowanym w uchwycie na stałe.

KV+ Tornado Power Handle

Uchwyty KV+ Power Handle z Clpiem i bez Rękojeści Power Handle, opatentowane przez KV+, charakteryzują się odmienionym kształtem. Miejsce wpięcia paska zostało przesunięte w kierunku przodu rękojeści. Jak zapewnia producent pozwoliło to zmienić kierunek wektora siły nacisku na kij. Ma on być skierowany bliżej środka trzonka, dzięki czemu praca kijami ma być skuteczniejsza.

Uchwyty Power Handle trafiły do testowania przez zawodników w ubiegłym sezonie. Przed Igrzyskami Olimpijskimi w Soczi KV+ zaprosił reprezentację Białorusi do wypróbowania nowego produktu. W rezultacie zdecydowali się oni wystąpić na Igrzyskach już z nowymi kijami. W ich opinii różnica była namacalna.

Jeszcze wcześniej nowe rękojeści trafiły do Norwegów. Øystein Pettersen w zeszłym sezonie na podium w Pucharze Świata stanął tylko raz - we włoskim Asiago. Po wyścigu mówił: - Warunki pogodowe były takie, że prawie cały dystans przebiegłem "na rękach". Gdyby nie nowe uchwyty w kijach, nie osiągnąłbym dzisiejszego wyniku. Z kolei inny Norweg - John Kristian Dahl - wystartował z kijami wyposażonymi w uchwyty Power Handle w Marcialondze (dystans 70 km). Zajął drugie miejsce, chwaląc nowe rękojeści.

Pettersen Jak się okazało w trakcie testów prowadzonych przez zawodników cechy konstrukyjne rączek Power Handle wpływają nie tylko na lepsze przekazanie energii przy odepchnięciu, ale też inaczej angażują mięśnie. Kształt uchwytu pozwala wykorzystać bardziej mięsień piersiowy większy. Lider Pucharu Świata i zwycięzca Tour de Ski Martin Johnsrud Sundby radzi, aby jeszcze przed sezonem trenować z nowymi kijami, żeby przyzwyczaić mięśnie, które dotąd nie były tak angażowane.

Kije KV+ Tornado z uchwytami Power Handle mają być dostępne w Polsce od sezonu 2014/15. Ich cena katalogowa zostałą ustalona na blisko 1300 zł. Będzie też możliwość zakupienia samych rękojeści Power Handle w cenie 110 zł za parę w wersji Clip (dla wpinanych pasków).

zaktualizowano środa, 22 października 2014 08:15
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas