Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Przetestowane w Soczi smary TOKO Top Finish już dostępne dla polskich biegaczy

opublikowano: 11 listopada 2014 autor: Redakcja
Premiera nowych produktów szwajcarskiego potentata w smarach narciarskich TOKO miała miejsce podczas Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Od sezonu 2014/15 z nowych smarów Top Finish 100 % Fluoro będą mogli korzystać także polscy narciarze. Tych mniej zaawansowanych i mniej zasobnych w finanse może jednak odstraszyć wysoka cena.

Jak podaje producent, w Soczi największym powodzeniem cieszyły się Hellx 2.0 i JetStream 2.0. Podobno serwismani wykazywali wyjątkowe zainteresowanie tymi produktami. W efekcie wiele ekip wykorzystujących smary z linii Top Finish zdobyło pokaźną liczbę medali olimpijskich.

Nowe smary zostały oznaczone symbolem 2.0 od nadchodzącego sezonu będą dostępne w wolnej sprzedaży także w Polsce. Oferowane są zarówno w postaci proszku oraz bloku, jak też sprayu. Nowością jest to, że po użyciu sprayu nie ma już potrzeby wcierania smaru korkiem - narty mogą być wykorzystane praktycznie od razu po rozpyleniu ciekłego "wosku".

Podobnie jak inne produkty TOKO, smary Top Finish 2.0 podzielone są dla różnych zakresów temperatur i oznaczone kolorami: żółtym, czerwonym i niebieskim.

TOKO uzupełniło opisywaną kolekcję o nowy zmywacz - Racing Wax Remover - przygotowany specjalnie do smarów o wysokiej zawartości fluoru.

Smary, jak przystało na nowość i najwyższy stopień zaawansowania, nie są tanie. Sugerowane ceny detaliczne w Polsce w nadchodzącym sezonie 2014/15 zaczynają się od 420 zł za butelkę aerozolu. Poniżej ceny wszystkich produktów:

  • JetStream Powder 2.0 - smar w proszku o masie 30 g - 620 zł
  • JetStream Bloc 2.0 - smar w bloczku o masie 20 g - 480 zł
  • HelX Liquid 2.0 - smar w sprayu o pojemności 50 ml - 420 zł
  • Racing Wax Remover - płyn o pojemności 500 ml - 130 zł
zaktualizowano poniedziałek, 10 listopada 2014 19:54
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

5 dni temu
Annadd odpowiedział(a) w temacie Odp: szukam instruktora na forach.
12:33
1 tydzień temu
Asia Rączka odpowiedział(a) w temacie Odp: Ciężkie początki na forach.
Lip 15
Szklarz dodał(a) zdjęcie dla wydarzenia XI Bieg Podhalański
Lip 14
Więcej
Więcej

lubią nas