Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

SkiGo Ex-Elit - czyli prawdziwe biegówki dla najmłodszych narciarzy

opublikowano: 11 grudnia 2019 autor: Michał Rolski
Szwedzka firma SkiGo oferuje ciekawy komplet prawdziwych biegówek, kijów i zintegrowanych wiązań pozwalających przypiąć nartki do zwykłych butów, stworzony dla bardzo małych dzieci. Długości nart zaczynają się już od 90 cm. Od tego sezonu komplet o nazwie Ex-Elit jest także dostępny w sprzedaży w Polsce.

Do tej pory polski święty Mikołaj i rodzice, którzy chcieli sprawić swoim najmłodszym prezent w postaci prawdziwych biegówek skazani byli na próby znalezienia bardzo krótkich nart i butów narciarskich na małe rozmiary dziecięcych stóp oraz montować na nich wiązania. To było kosztowne i obarczone ryzykiem, że młody narciarz szybko wyrośnie z biegówkowego, często drogiego obuwia, nie mówiąc o trudnościach ze znalezieniem sprzętu w odpowiednich rozmiarach.

Znalezienie odpowiedniego sprzętu dla malucha znacznie upraszcza się dzięki szwedzkiej firmie SkiGo znanej głównie z produkcji smarów narciarskich, kijów i akcesoriów. W komplecie SkiGo Ex-Elit znajdujemy prawdziwe biegówki, węższe niż zjazdówki, ale na tyle szerokie, by dziecko czuło się stabilnie. Łuska wyciśnięta w środkowej części ślizgu zapobiega cofaniu się narty przy chodzeniu i bieganiu. Wiązania pozwalają przy pomocy pasków przypiąć nartki do zimowego obuwia malucha. Co ważne dają możliwość unoszenia pięty, jak typowe wiązania do nart biegowych. Dziecko może więc poruszać się naturalnym dla niego ruchem. Jest to też dla niego bezpieczniejsze, np. podczas wywrotki, gdy stopa pozostaje swobodna. W kijach znajdujemy uchwyty o typowo biegowym profilu. Pasek przy uchwytach ma możliwość regulacji, zmieści się w nim mała dłoń w cienkiej, jak i grubej rękawiczce. Do budowy kijów wykorzystano włókno szklane, dzięki temu są lekkie.

W skrócie, mały narciarz otrzymuje typowo biegowy sprzęt narciarski, często niewiele różniący się od tego, który mają jego rodzice, czy inni narciarze na trasie biegowej.

Rozmiary nart Ex-Elit zaczynają się już od 90 cm, co oznacza, że dzięki SkiGo Ex-Elit swoją pierwszą przygodę z biegówkami mogą rozpocząć już dwulatki.

Cena detaliczna kompletu SkiGo Ex-Elit w sezonie 2019/20 w Polsce wynosi 199 zł.

zaktualizowano wtorek, 14 stycznia 2020 10:17
Oceń artykuł
(1 głos)
Komentarze (2)
uicim
uicim Witam,

Narty wyglądają na bardzo ciekawe szczególnie, że chcemy zaszczepić biegówki u naszej 3,5 letniej córki. Czy ktoś może podpowiedzieć gdzie je można kupić? Nie ma ich nawet na stronie producenta.
29.12.2019, 08:29
Głosy: +0
Szklarz
Szklarz Narty były dostępne w grudniu w sklepie www.bigowkowy.pl. Niestety wszystkie rozeszły się przed "Gwiazdką". W styczniu podobno jest możliwa nowa dostawa.
29.12.2019, 20:21
Głosy: +0
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas