Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Test uchwytu do przewozu nart biegowych Thule SkiClick

opublikowano: 19 lutego 2015 autor: Wojciech Maleszka
Narciarstwo biegowe stanowi wspaniałą formę relaksu i wypoczynku spędzanego wśród górskich, zimowych pejzaży. Do uprawiania tego sportu potrzebne są przede wszystkim narty, które trzeba w bezpieczny sposób dowieźć na miejsce wykonywania aktywności. Dla zmotoryzowanych narciarzy biegowych firma Thule wyprodukowała nowy uchwyt do przewozu nart SkiClick. Sprawdziliśmy jego funkcjonalność.

Uchwyt SkiClick jest solidnie wykonany i stanowi przemyślaną, kompaktową konstrukcję. Jego funkcjonalność nie ogranicza się jedynie do wygodnego i bezpiecznego transportowania nart, ale może on także posłużyć do komfortowego przechowywania nart poza sezonem. Można go bowiem wykorzystać jako:

  • uchwyt na narty mocowany na dachu auta,
  • uchwyt do przenoszenia nart,
  • uchwyt ścienny, który można zamocować na ścianie w celu przechowywania nart.

Urządzenie jest kompatybilne ze wszystkimi bagażnikami dachowymi marki Thule, a także powinno bez problemu współpracować z bagażnikami innych producentów dzięki dołączonym do zestawu adapterom. Uchwyt mocuje się w sposób pewny i łatwy (w teście bazę stanowiły belki Thule Aero). Przed umiejscawianiem nart na dachu samochodu należy je spiąć korzystając z dołączonych dwóch elastycznych zapięć gumowych. Należy je umieścić nie na końcach nart, ale zdecydowanie głębiej w środkowej strefie, dopasowując do rozstawu uchwytów zamontowanych wcześniej na dachu samochodu. Czynność ta wymaga zaangażowani większej siły w przypadku związywania nart twardych, które dość trudno poddają się owinięciu za pomocą gum.

Dodatkowym mankamentem dla osób korzystających ze smarów odbiciowych może być również konieczność przewożenia nart oczyszczonych (bez nałożonych smarów). Mocowanie gum elastycznych, spinających narty, przypada akurat w strefie odbicia, co skutkuje w przypadku przewożenia nart posmarowanych (szczególnie klistrem) przyklejeniem się gum do nart.

Narty już związane nakłada się w szybki i łatwy sposób na zamontowane wcześniej na dachu samochodu uchwyty, które zaopatrzone są dodatkowo w zamki zabezpieczające przed kradzieżą lub zsunięciem się nart. Narty przewozi się zatem w sposób bezpieczny.

Podsumowanie

Reasumując, uchwyt Thule SkiClick stanowi ciekawą alternatywę przewozu nart biegowych. Jest bardzo dobrze wykonany, funkcjonalny oraz szybki i prosty w obsłudze. Stanowi szczególnie ciekawą propozycję dla osób, które mają mało miejsca na belkach ze względu na zamocowane już inne uchwyty (np. rowerowe) lub boxy, a chcą przewieść dodatkowo jedną parę nart biegowych. Narciarzom, którzy mają potrzebę przewozu większej liczby nart zdecydowanie polecam zastosowanie innych uchwytów (np. Thule Deluxe).

Zalety

(+) wiele zastosowań - uchwyt umożliwia łatwe przewożenie nart na bagażniku dachowym, przenoszenie ich, a także przechowywanie

(+) łatwy i szybki montaż spiętych nart

(+) nie wymaga wiele miejsca na bagażniku dachowym

(+) zamki zabezpieczające przed kradzieżą

(+) komplet adapterów umożliwia mocowanie na belkach o różnych kształtach

Wady

(-) przewożenie nart posmarowanych smarem odbiciowym powoduje zabrudzenie i przyklejenie gum spinających

(-) trudności ze spięciem gumami sztywnych nart

(-) umożliwia przewożenie tylko jednej pary nart

(-) nie umożliwia transportowania kijówzaktualizowano czwartek, 19 lutego 2015 11:52
Oceń artykuł
(0 głosów)

Filmy powiązane z treścią

Przyciemnij tło Film przygotowany przez Thule demonstrujący stosowanie uchwytu SkiClick

Galeria zdjęć

Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas